פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

תערוכת טעימות הוויסקי הגדולה מגיעה לתל אביב – לגלריה מאיירהוף. היא תתקיים כבר בשבוע הבא, אז כדאי לכם להכין את הינשופים
זה יהיה אולי אירוע הספיריטס החשוב ביותר בארץ בשנה הקרובה, במיוחד בשוק הוויסקי, שקיבל בעיטה רצינית למעלה, עם התחוללות הרפורמה.

Whisky Live היא תערוכת טעימות: אפשר לראות את הבקבוקים, אבל אפשר גם לטעום מהם, בתמורה לקופונים שקונים עם כרטיס הכניסה או לאחר מכן. המייסד הוא הוויסקי מגזין, והתערוכה הזו מתקיימת מזה כעשר שנים במקומות רבים בעולם.

לארץ מגיעה תערוכת הוויסקי לראשונה השנה, בשיתופו של אילן אביצור – מי שהיה מנהל מחלקת האלכוהול של 'הכרם', ומומחה ויסקי לא קטן. היא תתקיים ב- 5-6 במארס בין 12 – 21:00 (כניסה). מחיר כל קופון הוא 5ש"ח, אבל טעימה עלולה לעלות לכם יותר מאשר חמישה שקלים: היבואנים עשויים לדרוש שניים או שלושה קופונים בשביל טעימות מבקבוקים מיוחדים ונדירים, למשל.

תוכניית התערוכה, עם פרטים מלאים על מותגים, סדנאות וכד' אפשר לקרוא כאן

עוד מציעה התערוכה סדנאות. חלקן נראות שיווקיות נטו, אבל אחת לפחות מעניינת ברמה הכללית. הסדנא של ג'יימס סוואן, מסטר דיסטילר שמעורב במיזם מזקקת הוויסקי הישראלית – Milk and Honey. הוא ידבר על ייצור ויסקי באקלימים חמים, ואני מניח שיהיו שם לא מעט רמזים לוויסקי ההודי, שבשנים האחרונות מתחיל להמריא. לא לנסוק – להמריא.

מחיר כניסה: 119 – 199 ש"ח, בהתאם לסוג הכרטיס, ליום. אני מעריך שתהיה התנפלות לא קטנה, למרות המחיר הגבוה לכאורה של כרטיסי הכניסה. קחו בחשבון שזו פעם ראשונה ושאפשר יהיה לחוות ולטעום ויסקי של מגוון יבואנים: י.ד., הכרם, כספי, אקרמן ואחרים.  השמועות מדברות על טעימות של הוויסקי של שקלטון ועוד ועוד 'אטרקציות'.