פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

זהירות מהבירה הזאת…

האנשים הטובים ב'קרלסברג ישראל', מב"י, או איך שתקראו לה (קוראים לו למעשה אמיר עדן), החליטו להביא כמות מוגבלת של הפסטביר של ויינשטפן. בקבוקי 330 מ"ל (בערך), וחביות, במשהו כמו 70 נקודות ברחבי הארץ.

ככה בדיוק שותים אותה, בכוס MAST.

פסט – מפסטיבל, והכוונה כמובן לפסטיבל הבירה הגדול בעולם, אותו חוגגים במינכן בכל שנה. האוקטוברפסט, על כל משמעויותיו, חגיגותיו ומקיאי הנשמה שלו, אבל בעיקר על המסורת הטובה והכיפית שלו. את הבירה הזאת מייצרים במבשלת ויינשטפן – העתיקה ביותר בעולם שעדיין פועלת, ויש בה גם פקולטה של ממש, מוערכת מאוד, לבירה.

הווינשטפן פסטביר מאוד חביבה. לא בירה 'ענקית', אבל טובה מאוד: שתייתית מאוד, חלקה ונעימה, עם zest חרפחף קל ולא מעט הדרים ומתיקות. במיוחד מהחבית, בידיו של ברמן שיודע למזוג, יש לה סיכוי להיות גם הסיבוב השני שלכם, באותו ערב.

ושלא תגידו שלא אמרו לכם: לא מרגישים את האלכוהול – 5.8%, מאוזנת להפליא.

מלכה מצוירת

אפשר להשיג בכל מיני מקומות, כולל: מאנקיס, פאדיס, טרבין פיצה בר, דה ג'ק, הנשיא 1, Black Bar-n- Burger, סמילנסקי טאפס בר, קוקה, הספריה, אגנס, Dublin- Irish Pub, ברבן סטריט, הוביט, בר ברוני, Temple Bar- Irish Pub, אלפנט פאב, אלתרמן, ברברוסה, דיוק, לוינסקי, מיידלרס, נולה סוקס, פרנג'ליקו, שבתאי Pizza and Beer, לה-פאצ'נגה, פאב כרמיאל, הקבינט, הברון טיב טעם, MATE לינקולן, בקי, בריו 66, דיזי פרישדון, יהושוע, צימרמן, צ'ירס אלנבי.

מלכה אמיתית...

וכדי שלא תתלוננו, צרפתי את ההשראה לתמונה: ברברה שטדלר – מלכת הבירה של בוואריה ל- 2011. צילומים: Bayerischer Brauerbund e. V