Vina Eden: טעימת יינות מאורוגוואי

יינות וינייה עדן בישראל טאנטא מאורוגוואי

בני הזוג ארקאדר מאורוגוואי הקימו את אחוזת היין – יקב, מסעדה, מלון (בתכנון) – ויניה עדן בגבעות שמעל מונטווידאו. הם ביקרו בישראל והציגו כמה מהיינות שלהם

לא בכול יום יוצא לנו לטעום בישראל יינות מאורוגואי. המדינה הקטנה – השנייה הקטנה בדרום אמריקה – היא אמנם יצרנית היין הרביעית בגודלה ביבשת, אבל עם כ- 67,000 טון ענבים בשנה, היא מרוחקת מרחק רב משכנותיה.

שני זני הענבים העיקריים באורוגוואי הם הטאנאט – שהובא למדינה במאה ה- 19 על ידי Don Pascual Harriague, צרפתי ממוצא בסקי שהיגר לדרום אמריקה. לאחר שלא הצליח לייצר יין מזני הענבים המקומיים, שלא היו ויטיס ויניפרה, הוא שתל כמה שתילים של גפן שקיבל מעמית בארגנטינה, שהביא גפנים ממדיראן שבצרפת.

הגפנים התגלו כטאנאט. לצידו של זה, זן הענבים הלבן שהובא לאורוגוואי ושולט שם בעשיית היין הוא האלבריניו. מלבד שני אלה, מייצרים במדינה גם יינות מזנים בינלאומיים, לצד פינו נואר, מרסלאן וזנים אחרים.

Viña Edén הוא יקב בוטיק משפחתי המתמקד בייצור יינות פרימיום באופן בר קיימא, תוך הקפדה על הסביבה שלו. מאוריסיו ורוזנה ארקדר (Arkader) הגיעו לאורוגוואי מברזיל והשקיעו בהקמת ויניה עדן, שאותה הם מכנים בחיבה טוסקנה של אורוגוואי. כוונתם היא להקים במקום כפר תיירותי, שכולל, בנוסף ליקב ולמסעדה, גם מלון.

מדרונות הגבעות, העמקים והגבעות התלולות, עם קרקעות אבניות ותחת השפעה ימית חזקה, התגלו כתנאים אידיאליים לגידול ענבים והם נטעו כרם ב-2009, ויצרו את היינות הראשונים שלהם ב-2013.

היקב פועל בשיטת הגרביטציה ומחולק לשלושה מפלסים. המפלס הראשון הוא אזור קבלת הענבים, המפלס השני הוא חדר התסיסה, והמפלס האחרון, החצוב לתוך הקרקע, מנצל את הטמפרטורות הקרירות, החושך והלחות מתחת לאדמה ומשמש מרתף ליישון יינות. היקב כולו בנוי באופן ידידותי לסביבה ומשתמש באנרגיה סולארית ורוח. למעשה, האחוזה מייצרת כל כך הרבה אנרגיה ממקורות מתחדשים, שהם יכולים למכור מחצית מהאנרגיה שהם מייצרים לכפר הסמוך.

על אודות כרמי Viña Edén במלדונדו

בכרם המשתרע על פני כ- 2,400 דונם נטועים טנאט, מרלו, מרסלן, שרדונה ופינו נואר, שכולם נטועים בצפיפות גבוהה בקרקעות העניות והסלעיות של האזור. כל הגפנים מקורן בשתילים שהובאו במיוחד מצרפת. שני הייננים של היקב הם דרום אמריקאים, כאשר אחד מהם הוא בן למשפחה בעלת אחד היקבים הגדולים באורוגוואי, אך כזה שאינו מתמקד ביינות איכות, אלא ביינות מאסה (חלק מהיין באורוגוואי עדיין מיוצר מזנים שאינם ויטיס ויניפרה ומוגדר באורוגוואי כ'יין שולחני', להבדיל מיין "איכות").

על אודות יינות Viña Edén

היינות מיוצרים במכלי נירוסטה, כאשר יינות הפרימיום מותססים חלקם בביצי בטון מצופות ואז עוברים לבטון לא מצופה, להתבגרות. יש חלק שמתבגר גם בחביות באריק צרפתיות. כל היינות המבעבעים, גם הפשוטים שבהם, מיוצרים בשיטה המסורתית.

הביקור של בני הזוג ארקדר בארץ נועד כדי לאתר ליינות יבואן או מפיץ בישראל. מכלל היינות יש ליקב גם יין כשר משני סוגים: בסיסי ויין שעשוי במכלי בטון, זהה למעשה ליין שאינו כשר שעשוי בשיטה זו. הכשרויות הן כוכב K ובד"ץ BDK סאו פאולו.

ככלל, האירוע לא היה אידיאלי לטעימה (בעיקר בגלל כוסות ה'מיץ מזנון' ששמשו לה), כך שעיקר ההתרשמות שלי הייתה ממבנה היין והפאלט שלו, יותר מאשר הארומות.

Pueblo Eden Tannat Kosher 2021

ליין מבנה טוב. הפה נעים ומתובל, ובעל איזון חומצי טוב. גם לחאר מה שנראה כמו מיצוי מאוד 'יסודי', הוא עדיין יכול ללא ספק להתחרות בכל יין אירופאי כשר בסיסי, שמיובא לישראל.

Pueblo Eden Methode Champenoise (sic.) Rose NV

היין עשוי 90% פינו נואר והשאר 10% שרדונה. מאוד בסיסי והאמת שמעט מאכזב. ציפיתי למוס ותחושת פה עדינה הרבה יותר מיין שנעשה בשיטה המסורתית; לזה היה מרקם של יין בשיטת מרטינוטי, ואפילו פחות מזה.

Vina Eden Methode Champenoise (sic.) Brut Nature NV

רוב הענבים מבציר 2017. היין עשוי 85% שרדונה והשאר פינו נואר. יש כאן הבדל גדול מאוד מכל הבחינות מהיין הקודם: הרבה יותר עדינות, ארומתיות טובה (כוסות פלוט) שהייתה צעירה אמנם אבל יחסית עשירה. בהחלט יין טוב.

Vina Eden Chardonnay 2019

משהו מאוד אירופאי, או cool climate, בשרדונה הזה – לא פרי כבד ובשל כמו שרואים לעיתים קרובות בארץ. הפה חלק, טוב ומהנה.

Vina Eden Tannat Cemento 2017

התסיסה נעשית בבטון מצופה, וההתבגרות במכלי בטון חשוף. הצבע מעט מבוגר ליין מבציר כזה, אבל האף (אנימלי מאוד) והפה טובים. הטאנינים שמאפיינים את הזן עדיין נוכחים, ללא ספק, אבל הוא מעודן מאוד.

Vina Eden Tannat Reserva 2019

אחרי תסיסה בביצי בטון, היין מועבר בחלקו לתסיסה בחביות (30% עץ) צרפתיות. עשיר מאוד בפרי אדום. טאני ובעל מבנה טוב מאוד, עם חומציות שמזכירה עשייה איטלקית; מאוד 'יין לאוכל'.

vina Eden Marselan Cemento 2020

הענבים מכרם יחסית צעיר (כל הכרמים צעירים למדי, אך זה נטיעה בת כארבע שנים). על התווית איור של הכלב המשפחתי (דוג דה בורדו). הוא מלא, בעל טאנין מצוין, אבל מרגיש מאוד צעיר. בסיומת שלו יש משהו מעט טרופי.

Vina Eden Pinot Noir 2020

הפאלט טוב מהאף: מפולפל וטאני למדי. מעט חם בגרון ובעל חומציות סבירה ולא הרבה יותר.

צילומי בקבוקים ואילוסטרציה: אתר היקב – vinaeden.com