פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

אם עד היום הסתפקתם בטוניק שעל מדפי הסופרים, כדאי לכם להכיר את המציאה החדשה של IBBLS: הלוא הוא ה- Fever Tree tonic water מותג שכולו קודש לערבובי ג'ין שונים ובעיקר G&T. ויש גם ציטוט מתבקש

לפני שנתיים, אולי שלוש, באתי לטל חוטינר ושמוליק וולברג (בשבתו אז ב'אקרמן'), והצעתי לעשות פסטיבל ג'ין ברחבה שמול בית הכנסת הגדול בתל אביב; המקום הידוע בכינויו "החדר הפרטי הגדול ביותר". התסכלו עלי קצת כמו על משוגע ושומדבר לא יצא מזה, בעיקר בגלל עצלות שלי, אני מניח.

אבל סצנת הג'ין מתחזקת והולכת גם בישראל, ויחד עם עלייתו של המשקה השקוף והריחני, עולה גם קרנו של המיקסר הקלאסי שלו – מי הטוניק. עד כדי כך הגיעו הדברים, שיש מי שמייצרים בעצמם את המריר-מריר הזה לצד יבואנים שונים שכבר מביאים מותגי טוניק משוכללים.

It is a curious fact, and one to which no one knows quite how much importance to attach, that something like 85% of all known worlds in the Galaxy, be they primitive or highly advanced, have invented a drink called jynnan tonnyx, or gee-N’N-T’N-ix, or jinond-o-nicks, or any one of a thousand or more variations on the same phonetic theme.
דגלאס אדמס – המסעדה בקצה היקום

האחרון להתווסף לרשימה הוא טוניק בשם Fever Tree, שמיוצר בבריטניה ומבוסס על מרכיבים ורכיבים שונים מכל חלקי הגלובוס. לא אלאה אתכם – ואותי – אבל לצד שלושה סוגי ג'ינג'ר מהודו ועד כוש, יש גם שמן אתרי מלימוני סורנטו סיצליאניים, כינין מקונגו ובחלק ממשקאות המותג יש גם עשבי תיבול מפרובאנס ואלדרפלאואר מאנגליה.

הטענה העיקרית של היזמים שמאחורי המותג, היא שטעמיו של המותג המוביל בשוק – ואנחנו לא נזכיר אותו כאן, נכון? – גסים וחזקים מדי. "אתה יכול לקחת את הג'ין הטוב והמעניין ביותר בעולם, להשקיע בו המון תשומת לב וממון, ובסופו של דבר אתה מערבב  אותו עם טוניק בטעמי כינין כל כך חזקים…?" אומר-שואל צ'ארלס רוס, שותף-מייסד, שביקר עכשיו בארץ. "באותו אופן יכולת כבר לקחת כל ג'ין שהוא, או אפילו וודקה." רוס יודע על מה הוא מדבר: האיש "עשה" את פלימות' ג'ין…

הוא צודק, אם להתוודות על האמת, ועוד יותר חשוב הוא, שהטוניק שלו באמת טעים. הוא עדין יותר משני מובילי השוק הישראלי (שאחד קיים בו רק בגלל שלברים ממש לא אכפת), ויבש. יופי של מיקסר, בבקבוק בנפח של 200 מ"ל (השמועות אומרות שבבריטניה ישנו גם בקבוק חצי ליטר). הג'ינג'ר אייל נחמד (לא בישראל). המקבילה לביטר למון לא ממש לטעמי, אבל הג'ינג'ר ביר טוב מאוד: מתובל וחריף ממש, מלא טעמים מצוינים של ג'ינג'ר במיטבו. בכוס הוא משאיר ארומה נקיה מאוד והוא עובר גם את מבחן הגר…פס with flying colours.  אנשי IBBLS השתמשו בו להגשת מוסקואו מיול שהיה לא רק עקשן, אלא עצבני במיוחד; פרד מוסקבאי אמיתי.

את ה- Fever Tree תוכלו למצוא בכמה ברים ומסעדות ולא בחנויות – גם לא מתמחות (חבל). נפח – 200 מ"ל. מחיר? נו באמת.

צילומים: אתר Fever-tree.com – Addie Chin . צילום דגלס אדמס – www.douglasadams.com