כבר כמעט כאן: משקאות אלכוהוליים מהונדסים לאחור

גליף של אנלדס ווסט

האם בעוד כמה שנים תוכלו ליהנות מהאלכוהול החביב עליכם, עם פחות נזק לסביבה ובמחיר נמוך יותר?

יצרנית האלכוהול המולקולרי Endless West גייסה 60 מיליון דולר בסבב גיוס של סדרה C , מה שהביא את ההשקעה הכוללת בה ל-95 מיליון דולר. את הסבב הובילו Level One Fund וקרנות בניהול UBS O’Connor, Horizons, SOSV, Casa Verde ו-Rage Capital.

התהליך המולקולרי של Endless West מזהה מולקולות מפתח של טעם וארומה במשקאות חריפים, ולאחר מכן מזהה ומפיק אותן ממקורות זמינים יותר כמו צמחים, פירות ושמרים כדי ליצור מה שהחברה אומרת שהוא מוצר סופי באיכות דומה, פחות יקר ופחות עתיר משאבים. החברה, שבסיסה בסן פרנסיסקו, מתכננת להשתמש בהשקעה האחרונה כדי להרחיב את פלטפורמת Blank Collective B2B שלה המספקת למותגי משקאות חריפים אחרים גישה לטכנולוגיה שלה.

Endless West, המציעה שלושה סוגים של ויסקי Glyph המולקולרי, כמו גם אלכוהול בהשראת סאקה ויין מולקולרי, שואפת להגדיל את מגוון המוצרים שלה ולשתף טכנולוגיה שהיא מחשיבה כתשובה בת-קיימא לייצור משקאות אלכוהוליים פרימיום בני-קיימא ונגישים יותר.

בשנים האחרונות אנחנו רואים הרבה מאוד עבודה לא רק בתחום הזה, של Endless West, אלא גם בנושאים כמו ניתוח ריחות וטעמים על ידי מחשב, התאמת טעמים ובלנדים על ידי בינה מלאכותית, ועוד.