איפור כלות ושכרון חושים

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

…היא חשבה על הכל: שמלה לחופה ושמלה לרחבת הריקודים. שני זוגות נעליים ואפילו עגילים שונים, אבל האיפור והאלכוהול לא ממש הסתדרו

כן, כן. אנחנו מכירים את התופעה. "אנחנו", הכוונה היא כל מי שהיה מהצד השני של הבר, בחתונה, ולפעמים "אנחנו" זה גם מי שהיה בין האורחים: אלכוהול בכמויות גדולות לא בהכרח עושה טוב לחוגגים הנרגשים, ועושה עוד פחות טוב לחתן ולכלה. אחד מראשוני הקורבנות הוא איפור כלה, שאם הוא לא עשוי בצורה טובה, הוא נוזל ונראה מאוד רע.

למה דווקא הכלה משתכרת לפני כולם?

לא, זה לא שהכלה שתיינית גדולה במיוחד, או שהיא עושה את זה בכוונה. זה פשוט עניין של טיימינג והתרגשות. ברוב המקרים, אחרי אמא שלה, הכלה היא זאת שהכי מתרגשת, וזו שנמצאת במתח הרב ביותר. אחרי הכל, מאז שלפני כמה שנים התחילו להחליף את הכוס בנורת חשמל, לחתן לא נשאר אפילו העניין של "יצליח לשבור או שלא".  אז הכלה הנרגשת לא אוכלת או שותה יומיים לפני החתונה (כדי להבטיח שהיא נכנסת לשמלה), לא שותה ואוכלת שום דבר בקבלת הפנים כמובן ומתחילה לשתות – יין ואלכוהול – מיד תחת החופה. מהחופה, ממשיכים ועוברים החתן והכלה לסיבוב צילומים עם האורחים, וכל אחד משקה את הזוג, ולשתות על בטן ריקה זה לא רעיון טוב…

כשהעניינים מתחממים על רחבת הריקודים כבר אין מה לדבר על אוכל. אפילו בין המנות קשה לכלה להסתדר עם ההתרגשות, ואז, במקרים לא מעטים, קורסת הכלה וקורסים העניינים.

כאמור, איפור כלה לא מוצלח הוא הראשון שנפגע: זיעה וחום גוף לא עושים טוב לאיפור אם הוא מונח לא טוב, עבה וחם מדי או עשיר בכל מיני 'תוספות'. כדי להמנע ממכת האיפור, כדאי להתאפר אצל מאפרת מקצועית, אבל כדאי עוד יותר לשמור על כמה כללים בסיסיים, לקראת החתונה ובמהלכה:

1. לא לשתות על בטן ריקה: מחסור באנרגיה זמינה והשתוללות על רחבת הריקודים, בתוספת התרגשות ומבטים מהאמא של החתן לא עושים טוב. בנוסף, אלכוהול אוהב שיש משהו בבטן, במיוחד אם הוא שמנוני.

2. לשתות הרבה מים: אלכוהול גורם להתייבשות ומכאן תופעות החמרמורת – הנגאובר. אין פתרון אחר מלבד שתיה מרובה – של מים. להמנע משתייה של קפה חזק או משקאות קפאיניים. גם משקה אנרגיה זה לא רעיון טוב, במצבים של סכנה להתייבשות.

3. לאכול משהו קטן – מדי פעם. חטיף אנרגיה טוב (ללוות עם מים או מיץ טרי), פרוסת לחם מלא או משהו דומה – עוזרים.

4. בגדים, נעליים – וכן, גם איפור: נסו לשמור על הכל נח. מחוכים, נעלי עקב ואיפור כבד לא מוסיפים תחושת נוחות ככשותים הרבה אלכוהול.

5. שתו הרבה קוקטיילים – מעט אלכוהול, הרבה נוזלים אחרים ואנרגיה. נסו קוקטיילים שאין בהם הרבה סוכר, אבל יש בהם הרבה קרח.

ולסיום: מזל טוב – ובהצלחה!