פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

מחפשים יין צרפתי כשר? יכול מאוד להיות שהיוזמה הזו מיועדת בשבילכם: יינות ממגוון אפלסיונים, וכולם כשרים

אילן חסון וקלריס בוקובזה – כן, בוקובזה מ'בוחא בוקובזה' – השיקו לאחרונה את (קטלוג) השותפות ביניהם – B&H Yama Va Kedma. מדובר בשותפות בין אינוויקטוס – החברה של אילן חסון, לשעבר בנימינה ופורטרום,  וחברת סייבה, שנוסדה על ידי אחד מאבותיה של קלריס בוקובזה, אברהם, בשנת 1790.

אינוויקטוס מתמחה ביבוא ובייצוג של יקבים כשרים בארץ ובחו"ל – בעיקר בדיוטי פרי, ואילו סייבה, מלבד היותה היצרנית של בוחא בוקובזה, היא היבואנית והיצרנית הגדולה ביותר של יינות כשרים בצרפת.

הקטלוג די מקיף ויש בו יינות מחלקים שונים של צרפת – יינות שכולם כשרים, כמובן. זה כולל אפלסיונים כמו שמפן, בורדו, הרון, הלואר ואחרים.

הקטלוג מאוד מקיף ומרשים במספר מותגי היין שהוא מציג והיצרנים שהוא מייצג. טעמתי (כמעט) את כל היינות שהוצגו באירוע ההשקה, וההתרשמות שלי היא לרוב סבירה, למרות שפה ושם יש נפילות של ממש או יינות שקשה לי להמליץ עליהם. יינות הרוזה למשל, שמלבד אחד, שגם הוא לא היה סנסציה, היו שטוחים וחסרי אופי ממש.

ככלל, רמת המחירים הייתה הוגנת וניכר שהחברה מגיעה לשולחן עם רצון אמיתי לתת תמורה טובה לקהל שומר הכשרות, שיינות מחו"ל לא ממש זמינים לו.

התרשמתי לטובה מהיינות הבאים:

שמפניה כשרה
שמפן דמואזל – רעננות עם מתיקות (יחצ)

Champagne Demoiselle NV
(חצי יבשה) מוס אמנם קצת קשה, אבל למרות זה ולמרות חד המימדיות שלה היא עדיין מרעננת וטובה: האף תפוחי ונחמד. 220 ש"ח, אם הבנתי נכון, הוא מחיר סביר.

2015  Chat. Hauteville St. Estephe
אף לא רע: טבק ושוקולד, טאנינים טובים וקטיפתיים וקצת שוש.

Gigondas Grande Reserve Domaine de Boissan 2014
מאוד קטיפתי, עם ריחות טובים ומעניינים. קצת מתקתק, אבל לא רע בכלל.

Chateau Le Chene Haut Medoc 2012
הרבה פרי שחור, טאנינים מתוקים וטובים, צבע טוב.