Beaune Grèves Vigne de l'Enfant Jésus

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

רשמי טעימת אורך של כמה וכמה בצירים של אחד מהיינות הטוביום ביותר של בורגון, מבית בושארד

חובבי SEO – אותה תורת וודו שהתפתחה סביב הרצון 'להיות ראשון בגוגל' – אומרים שחשוב מאוד שיהיה קישור לאתר שלך מדף הבית של אתרי אינטרנט רבים ככל האפשר. זאת הסיבה שאם אתם גולשים לאתר שעיסוקו ננח ביין, אתם מוצאים בתחתית דף הבית קישורים לאתרי מזרונים, הובלות, מנעולנים ואתרים אחרים, שלא קשורים בכלל לעניינכם. האתר של דומיין בושארד נראה פחות או יותר ככה, עם רשימה אינסופית של קישורים, בתחתית דף הבית.

אבל הקישורים הם לא קישורים למזרונים או הובלות. הקישורים הם לכמה וכמה מהאפלסיונים ולכמה מהחלקות הגדולות ביותר בבורגון, וליינות שהבית מייצר מהם. והרשימה הזאת כוללת את השמות הגדולים ביותר, כמו באיזה ספר טלפונים של בורגון: Montrachet – Chevalier-Montrachet – Corton-Charlemagne – Bonnes-Mares – Chambertin – Echezeaux – Clos Vougeot – Le Corton

ועוד רבים אחרים, כמובן.

ובין ה'רבים אחרים', מצויה גם החלקה המדוברת הפעם, שנמצאת בליבו של אפלסיון Greves שבבון. חלקה בת כ- 4 דונם, שעושה יינות גדולים, מהטובים ביותר שתמצאו.

לא אלאה אתכם בפרטים, והאמת שגם אין לי סיפור מעניין לספר על בון או בורגון, שבהן ביקרתי כבר לפני כמה שנים, בלבד. את הסיפור המלא, פחות או יותר, על דומיין בושארד ובניו, אפשר למצוא באתר של 'דרך היין', שגם מייבאים את היינות של הבית. מה שחשוב אולי לדעת היא השורה התחתונה, כמו תמיד:

אכן כן: כשהבצירים בבורגון טובים – היינות האלה נפלאים.

טעימת האורך, שאותה העביר מורגן דהלארוש, מנהל היצוא הצעיר והתזזיתי של הבית, כללה כמה וכמה יינות, מבצירים אייקונים של ממש. ניכר היה באיש שגם הוא לא רגיל לסריה כזאת של יינות בטעימה אחת, וכרגיל, מגיע שאפו גדול (ותודה) לאחים שקד על הטעימה.

לא רק תיבות קטנות, אלא גם הפרדה בתוך החלקה בין גפנים בוגרות וצעירות. (צילום: בושארד)

החלקה "ישו התינוק" נקראת על שמו של פסלון קטן, שהוענק כאות תודה למסדר הכרמליתי בבון, ולכנסיה שלו. שם ניבאה צעירה מקומית את לידתו של לואי ה- 14 לאימו, שנחשבה עקרה. הלידה סימלה את יכולת הנבואה של אותה נזירה צעירה, שהפכה סוג של אייקון מקומי… החלקה עצמה הוענקה למסדר ולכנסיה המקומית, ונקנה על ידי בני בושארד 'הבורגנים' בתקופת המהפכה הצרפתית.

הכוכבים מעידים על ההעדפה שלי בתוך הטעימה – לא משהו "אבסולוטי".

Bouchard Beaune Grèves Vigne de l'Enfant Jésus 2009

פרי נגיש, אף מתקתק, עם פרחוניות מתוקה, חידודי עפרון ומעט גרפיט, מלווים בתבלינים. התחושה היתה של יין 'מרחף' ממש, עם ארומות קלילות שמתלוות לכל. הפה עגול וקטיפתי, ממשיך היטב את האף. מקבלים כאן 'המון' יין: בשרני, מרוכז ומתובל, עם סיומת ארוכה ומצוינת. *** 400 ש"ח. קניה טובה, ליין ארוך טווח להפליא.

Bouchard Beaune Grèves Vigne de l'Enfant Jésus 2008

תחושה קטיפתית באף; קצת חמה, אבל אותו אופי מתובל. יש פה משהו הרבה יותר 'עבה' ביין הזה, קצת כבד יותר. הפה מצוין, בעל חמיצות יוצאת מהכלל. הוא נגיש מאוד בשלב הזה, עם שרירים שמזכירים יינות מפומארד, יותר מאשר את היין של 2009. ** 400 ש"ח

Bouchard Beaune Grèves Vigne de l'Enfant Jésus 2007

סגור מאוד, ויש בו משהו 'שרוף' (אין לי תאור טוב יותר) במידה מסוימת, ומוזרה במקצת. הוא מתחיל להראות סימני גיל, באף. בפה הוא עגול מאוד ומזמין ויש בו מרירות בסיומת. האחרונה, כשלעצמה, היא טאנית, יבשה מאוד ומעט קצרה. 500 ש"ח

Bouchard Beaune Grèves Vigne de l'Enfant Jésus 2006

אופי מודרני יחסית. אף רך ומתקתק, עם קצת אדמתיות. בפה היין מאוד עגול, עם מידה רבה של שוקולד מאוד מריר בסיומת. היה קצת גס לטעמי, אולי בגלל הבדלי הגישה בייננות, בינו לבין קודמיו. 500 ש"ח

החלקה נקנתה על ידי בני בושאר עוד במאה ה- 18. (צילום: בושארד)

Bouchard Beaune Grèves Vigne de l'Enfant Jésus 2005

לאדומים, זאת אחת השנים הטובות ביותר בבורגון – עולה על 2009, שכשלעצמה נחשבת כשנה מצוינת. באף יש המון פרי סגול, משכר ממש. ניכר שזה יין גדול, בעל אף גדול ומרוכז, עצמתי. אפשר לחוש גם בקצת חידודי עפרון ופרחים מבושמים – מה שמזכיר את 2009, אבל הכל במידה הרבה יותר מרוכזת. פלפל שחור מלווה את הטעמים המתוקים במתקפה, עם חמיצות מצוינת וסיומת ארוכה וטאנית. **** 500 ש"ח. להשכיב.

Bouchard Beaune Grèves Vigne de l'Enfant Jésus 2003

מה עוד לא אמרו על השנה הזאת? שהיא היתה קרירה ונוחה. גם הפעם לא יגידו את זה, כיון שמדובר באחת השנים החמות ביותר באירופה – ever. היין מתוק ממש, ומודרני. הסיומת לא ארוכה במיוחד, ולמרות שהמבנה של היין נשאר טוב, אי אפשר לאמר עליו שזה בורגון. 700 ש"ח.

Bouchard Beaune Grèves Vigne de l'Enfant Jésus 2000

אם יש לכם – שתו אותו עכשיו. משהו לא נעים באף, שהיה מחומצן משהו ולא סימפטי במיוחד. הפה על גבול המתקתק, היה טאני ולא לגמרי מחובר. חלק מהמאפיינים האלה השתחררו קצת עם אוורור ממושך, אבל זה לא זה. 649 ש"ח.

Bouchard Beaune Grèves Vigne de l'Enfant Jésus 1999

תצטרכו לוותר על אלפיה, בשביל היין הזה – עניין לא קל. בתמורה תקבלו יין צעיר ובעל חיות מפתיעה, ואפילו רעננות. זהו שילוב מענג של פרי אדום עסיסי עם סימני גיל מעודנים, כמו קרקעית יער, ואולי פטריות. לשתות עכשיו או בשנה הקרובה, אבל יופי של יין אלגנטי. *** 1000 ש"ח.

Bouchard Beaune Grèves Vigne de l'Enfant Jésus 1989

פה מבוגר מאוד, עם מתקתקות אופיינית למרבית היינות בטעימה הזאת. יש בו מעין חדות מטאלית-מינרלית מצוינת, המון פטריות ואדמה כבדה, שעושה את היין ליין מעניין. ** 1100 ש"ח.

Bouchard Beaune Grèves Vigne de l'Enfant Jésus 1988

גילו של היין כבר ניכר בו מאוד. הפה עדיין שם, חי ולא 'ממוטט', גם אחרי כמה דקות בכוס, אבל חייבים לאהוב את סגנון היין הזה, כדי לאהוב אותו בגילו. אני אהבתי מאוד. ** 1100 ש"ח.