פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

כמו במיקונוס, מעולם גם  לא הייתי בטנריף. והנה בא היין הזה, ועושה לי חשק גדול לנסוע לשם: Suertes del Marqués 7 Fuentes

7 Fuentes: יין מטנריף, באיים הקנריים
7 Fuentes: יין מטנריף, באיים הקנריים

בשנים האחרונות מדברים לא מעט על יינות וולקניים: מי שהתלבשו חזק על העניין הזה הם מגדלי היין בסנטוריני, אבל אפשר למצוא יינות שגדלו על אדמה וולקנית או בזלתית גם במקומות "שכוחי אל" כמו איטליה, סיציליה וכמובן גם בישראל הקטנה.  מי שעושה לעניין הזה נפשות בשנים האחרונות הוא ג'ון סאבו, שגם כתב את המדריך המקיף ביותר ליינות וולקניים שאני מכיר, עד היום.

האיים הקנריים הם איים וולקניים לכל דבר ועניין. טנריף, האי שממנו מגיע היין הזה, הוא האי הגדול או המשמעותי שבהם. המקום בטנריף שממנו מגיע היין – 7 Fuentes – הוא 70% אדמה וולקנית, 20% חימר והשאר סלעים געשיים.

7 Fuentes בציר 2017

היין נקרא על שם שבעה האזורים שמרכיבים את 35 החלקות שבהם מגדלים ענבים באזור הזה בטנריף (Valle de la Orotava). זהו בלנד אדום של ענבים שחלקם מגיעים מגפנים שנולדו עוד לפני הפילוקסרה וחלקן גפנים צעירות יותר. הוא עובר התבגרות בשני סוגי מכלים: 40% בחביות 500 ליטר אינרטיות, והשאר בבטון.

זה יין מקסים. יש בו חיזור ויוד ומורכבות מינרלית לא רגילה, ועם זאת גם פרי אדום וחי, פרחוני מאוד. הטאנינים מאוד עדינים ונעימים, ובאופן כללי, עם הגוף הבינוני שלו, ה- 7 Fuentes הוא יין מאוד מזמין. (91) לשתות עכשיו או בשנה הקרובה.