36 יורו לבקבוק יין הכי זול בתפריט. רק בישראל.

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

למה לכל הרוחות יכולה מסעדת שלושה כוכבים בבריסל (Comme chez Soi) להיות גאה בזה שבמרתף היין שלה ישנם יינות לבנים ואדומים בפחות מ- 100 יורו, בעוד שמסעדה קטנה ביפו תחליט שהיא לא מגישה יין בפחות מ- 180 ש"ח?

אז מסתבר שהביקורת עובדת. בתמונה – תפריט היין המורחב והמעודכן של המסעדה. המחירים הוגנים, שפויים מאוד ואפילו אטרקטיביים, המגוון רב יותר ויפה שהשף קיבל את הביקורת ברוח טובה (6 אפריל, 2014).

תפריט יין
כבר לא רק 180 ש"ח וצפונה: ככה נראים מחירי יין שפויים והוגנים. כה לחי. (צילום: צחי מלול) קליק לתמונה המוגדלת

המאמר המקורי:
תהרגו אותי, אבל אני חושב שזה לא רק חצוף, זה אפילו לא הוגן. לקחת פי שניים יותר על בקבוק היין הזול בתפריט, ממה שעולה מנה עיקרית, וכמעט פי שלושה ממה שעולה ארוחה עסקית בסיסית באותה מסעדה, זו חוצפה. זה לא הוגן, כי זה לא מאפשר לי, כסועד, לבוא ולהנות מארוחה שלמה. גם אם תמחור היין סביר (180 ש"ח במסעדה, לעומת 125 ש"ח מחיר היין לצרכן, זה עדיין צועק לשמיים.
147 יורו זה מחירה של ארוחת ערב בת חמש מנות ב- Comme Chez Soi האלמותית, בבריסל, בלגיה. מפות לבנות, אוכל מדהים ופינוק שלא שוכחים לעולם. בקבוק יין צרפתי טוב – הרבה יותר מסביר – יעלה לכם שם משהו כמו 80 יורו.  גג 100.
במסעדה קטנה ולא מאווררת ביפו, שמוכרת "פרגית צלויה בתערובת תבלינים אסלית" על גבי שולחנות מתנדנדים, תשלמו 40 יורו בשביל מנה ראשונה, עיקרית וקינוח, ועוד 36 יורו בשביל בקבוק יין ישראלי.

פויה.