3 יינות כשרים חדשים מדרום אפריקה: וילה קייפ גרנד ריזרב

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

הסקוטית – חטיבת היין והאלכוהול של ישרקו – מרחיבה את סדרת היינות הכשרים "וילה קייפ" מיקב סימונסווליי שבדרום אפריקה. היינות בהכשר בד"צ קייפטאון ובאישור רבנות ישראל

הרחבת המגוון כולל שלושה יינות בסדרת גרנד ריזרב: שרדונה, סוביניון ושיראז, שיצטרפו למגוון היינות הקיימים, שכולל שיראז רוזה, שנין בלאן ושרדונה, וכן פינוטאז', קברנה סוביניון ויין מרלו.

יינות כשרים: וילה קייפ גרנד ריזרב
יינות כשרים: וילה קייפ גרנד ריזרב (צילום: אסף לוי)

יקב סימונסווליי נוסד עם תום מלחמת העולם השנייה באזור פאארל שבדרום אפריקה. זהו קואופרטיב גדול, שבוצר כ- 9,000 טון ענבים מידי שנה, ב- 36 חוות שונות.

מחירי היינות בישראל מהווים לדעתי הזדמנות טובה מאוד לחוות יינות בעשייה דרום אפריקאית בסיסית וטובה, במיוחד בשוק הכשר.

3 יינות כשרים מדרום אפריקה
(רשמי טעימה של היצרן):

וילה קייפ גרנד ריזרב שרדונה
ליין צבע זהוב. ובעל ארומות וטעמים המזכירים פירות טרופיים והדרים, המלווים בניחוח של וניל. היין מתאים לארוחות בשרים קלים מעושנים, מאכלי דגים ועוד. המחיר: 49.90 ₪. מומלץ להגשה בטמפרטורה של 12 מעלות.

וילה קייפ גרנד ריזרב קברנה סוביניון
היין בעל טעמי פירות יער ותותים, קינמון ושקדים. ומתאים לצד סטייק אדום, אוסובוקו בתנור או גבינות מתיישנות קשות. המחיר: 49.90 ₪. מומלץ להגשה בטמפרטורה של 16-18 מעלות.

וילה קייפ גרנד ריזרב שיראז
היין יוצא דופן, בעל ניחוח של עץ אלון טוב, ארומות של פלפל מעושן, דובדבנים שחורים ואוסנה, שמתחתם מבצבצים טעמי שומר. מתאים לבשר אדום מיושן היטב או נתחי טלה צלויים בתנור. נפלא לערבי הקיץ הישראלים. המחיר: 49.90 ₪. מומלץ להגשה בטמפרטורה של 16-18 מעלות.