חדש ביקב רמת הגולן: ירדן רוזה 2019

יקב רמת הגולן משיק  רוזה ראשון בסדרת ירדן – ירדן רוזה, מבציר 2019. בקבוק שקוף וארוך, שמרמז אולי על כוונה לעשות אותו "אפריטיף".

בטעימה שעשיתי ביקב רמת הגולן לפני כמה חודשים, רמזתי לכך שהיקב יוציא יין חדש בסדרת 'ירדן'. היין הזה עדיין לא יצא, אבל היקב כן הפתיע, ואחרי שנים רבות של "בבקשה, תעשו", הוא מוציא ירדן רוזה – ראשון בסדרה גבוהה.

עוד דבר שכדאי לציין – סוג של אנקדוטה – שעד יציאת הירדן הזה לשוק, ה"רוזה" היחיד היה הברוט רוזה, אז כדאי לא להתבלבל בין השניים (היקב שינה רשמית את שם היין, כפי שאפשר לראות באתר; הקישור נותר "ירדן-רוזה", אבל השם שונה ל'ירדן ברוט רוזה').

ירדן רוזה
ירדן רוזה

יקב רמת הגולן ירדן רוזה 2019

הרוזה הזה עשוי מטינטו קאו, זן פורטוגלי, שלרוב משמש לייצור יינות פורט, אבל גם יינות יבשים אחרים. ביקב רמת הגולן משתמשים בו ב- 2T, שהוא דווקא יין אדום יבש, ולא יין קינוח מחוזק.

כאן מקבלים יין בעל חומציות גבוהה, אבל מאוזנת. האף מאוד סגור וקמצן, אבל הצבע הוורוד קל ויפה ומאוד "דרום צרפתי". בניגוד ליראון רוזה של יקב הרי גליל, שלא מצליח להתמודד עם אוכל, אפילו לא עם חתיכת גבינה קשה ולא מאוד מתובלת, היין הזה יוכל גם למנות בשר קלות וסלטים. המחיר – 95 ש"ח – גבוה לטעמי, אבל אני מבין את הרצון לשים את היין הזה יחד עם מתחרים 'גבוהים' מיקבי איכות שונים. עם זאת, במחיר של 70-75 ש"ח הוא היה יכול לשדר גם מיצוב וגם תמורה לכסף. (89) לשתות.