כישור אדום 2017: מדויק

הבלנד הבורדולזי הצנוע של יקב כישור – כישור אדום – הוא יין מצוין ליום יום

יקב כישור מציע מגוון גדול למדי של יינות, במספר סגנונות. יש לו שני בלנדים "גבוהים" שאחד מהם הוא בלנד בורדו, והשני הוא cross של קברנה סוביניון וסירה, והפיצול הזה – בין בורדו לבין "דברים אחרים", נמשך גם הלאה.

הסדרה השניה של היקב מחולקת שוב, בין משהו שנראה כמו "נוטה לבורדו"  – סדרת 'כישור' ומשהו שהוא יותר "עמק הרון": סדרת 'משגב'.

בסדרת כישור נכללים שלושה יינות: אדום אחד, לבן ורוזה, ונראה שהיא אמורה להיות זו שמהווה סדרת כניסה ליינות היקב; סדרה בעלת אמירה פשוטה על התווית, ישירה ומאוד נכונה.

גם היין כזה – לפחות זה שאני מציג הפעם:

כישור אדום, בציר 2017

בלנד של ארבעה זנים (באתר היקב מוזכרים שלושה): מרלו, קברנה פרנק, פטי ורדו וקברנה סוביניון, שעובדים בהתאמה יפה מאוד; זהו בלנד הרמוני, פירותי – פרי אדום – ובעל גוף מדויק. בעמוד האינסטגרם שלי השתמשתי בביטוי Statement Tannins , מה שמיד הקפיץ כמה שואלים: מה זה ומה פירוש?

כישור אדום 2017 המרקקה היומית
כישור אדום 2017

אני אכן לא יודע אם מישהו אחר השתמש בביטוי הזה קודם, אבל זה בדיוק מה שיש כאן: טאנינים שהם בעלי אמירה ונוכחות, אבל בלי להיות לא רכים מדי ולא בועטים או חדים מדי.

בכלל, אחרי 20 – 30 דקות בבקבוק פתוח וללא כתפיים, היין עוטף יפה את החיך. הטעמים המעט מתובלים – מעט קלויים-אגוזיים עובדים מאוד יפה.

מחיר היין הוא 75 – 80 ש"ח וזה בהחלט מחיר מתאים. (90)

לביקורת עדכנית על יינות אחרים של 'כישור' הקליקו כאן.