יינות מומלצים לראש השנה תשפ"ב

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

השנה, כמו בכל שנה, ירוץ עם ישראל לחנויות היין ולמרכולים, כדי להצטייד ביין לראש השנה: יין חגיגי יותר או פחות, שיתאים לארוחת החג הראשון, החג השני, לארוחה המפסקת, למוצאי הצום ולערב החג שאחרי וכו' וכו'. הנה המלצות לכמה יינות ישראלים, לבנים ואדומים, שכדאי לחפש בין מבצעי החג

סוסון ים – קיי סירה סירה
חובבי היקב בודאי יאהבו את הפליני החדש או את האנטואן 2016, שאת רשמי הטעימה שלהם אפשר

סוסון ים כשר
סוסון ים קיי סירה (צילום יקב סוסון ים)

למצוא בקישור הזה. אם אתם רוצים "סוסון ים", אבל חייבים יין כשר לחג, הרי שממש עכשיו היקב מוציא יין בגרסה כשרה: "K" סירה בציר 2019, שנעשה ביקב שכן, כשר. (150 ש"ח)

צובה מצודה 2018
סוג של 'בלנד בורדו עם סירה': 80% קברנה סוביניון, 15% מרלו וחמישה אחוזים של סירה בלנד מקסים, עם אף מתובל, שיש בו הרבה פרי שחור ונגיעות של ירוק. כאשר הוא נפתח, יש בו ניואנסים של בשרניות טובה שתתפתח בוודאי בשנתיים-שלוש הקרובות. (93)

דרימיה סוביניון בלאן 2020
יין חדש מהיקב שבחבל יתיר. פה חלק ומלא, שמנוני קמעא ויפה. לא לחובבי ז'אנר החומציות הפריכה והבועטת. ריחות אשכולית ובפה סיומת בינונית-ארוכה. (90)

לוטם לואה נובה 2020
(ירח חדש בפורטוגזית; כבר אין מספיק מילים בעברית) סוביניון בלאן מאוד טרויפ: לצד האשכולית המתבקשת יש ביין ארומות של ליצ'י ופסיפולורה. הפה רזה וטוב. הדבר היחיד שלא אהבתי הוא הסיומת הלא ברורה כל כך. ועדיין – יין מומלץ. (89)

הרי גליל אלון לבן 2020
בלנד של ויונייה עם זנים נוספים: ועדיה (היינן) ושות' הצליחו להרגיע קצת את הוויונייה ביין הזה, והפכו אותו ליין שיש בו משמש כתום, אבל הוא לא עמוס. ה'אלון הלבן' הזה מורכב, מהנה מאוד וחומצי – חותך בבשר החי, ממש. (91)

נטופה לאטור לבן 2019
שנין בלאן. אופרה אחרת, בהשוואה לכל היינות הלבנים עד כאן. לא בגלל האיכות דווקא, אלא בגלל הסגנון: הפה בינוני-מלא עם נגיעות של התבגרות שעמניקה ליין finesse מעניין. יש ליין מתיקות קלילה, סיומת מתובלת וונילית מעט. אם מתרכזים, אפשר למצוא פלינט ותפוחים ירוקים. מאוד יין לאוכל. (90)

5Stones DSVG אדום 2019
לא מעט עץ חדש. זהו יין שעשוי בדיוק רב ובהקפדה טכנית רבה. הפה חלק ומלא, עם חומציות טובה וסיומת טאנית עם שוקולד מריר. בלנד של מרסלאן, שיראז, קריניאן ואליקנט בושה שיש בו טבק ועור, קפה והכול בעטיפה של דובדבדנים טריים. מאוד מתאים לפורום גדול מבחינת העדפות שתיה, סביב השולחן (91)

אלכסנדר ריזרב קברנה פרנק 2018
אף מאוד ירוק – מתובל. הזכיר לי ממש סחוג. יש פה לא מעט עץ, אבל כלל היין לא כבד. זהו יין טוב, שתי ועגול, שלא מחפש לתת בראש. (89)

שילה מוזאיק אקסקלוסיב אדישן 2017
בלנד של סירה, קברנה סוביניון, מרלו וזנים נוספים: מאוד מלא, די כבד. הצדדים הקלים יותר הם של פטל אדום ואניס, ואילו הצדדים הכבדים הרבה יותר שחורים, על רקע טעמים של חבית (שנה וחצי בעץ צרפתי). אני ממליץ לתת לו עוד כמה שנים, גם כדי להרגיע את הטאנינים. (91)

יתיר הר עמשא 2018
קודמו מבציר 2017 היה מצוין, אבל היין הזה בהחלט טוב: האף בשרני-מעושן, מודרני מאוד. מתחת לפרי יש טעמי שוקולד וניל. הפה טוב: לא כבד, אלא מאוד 'שתי' ובעל חומציות טובה. אפשר לשתות או לשמור (90)

הרי גליל כרם יפתח פטי ורדו 2018
אף שחור, קלוי (גרעינים שחורים) על פרי אדום כהה, יפה ועמוק. הפה עגול מאוד, עם חומציות טובה מאוזן ונקי. גם כאן, כמו כמעט בכל ההמלצות שלי, היין הוא יין בעל גוף נעים ולא מכביד. הסיומת מתובלת וארוכה. (90)

כרמל עין זיתים סירה 2018
אף בשרני מעושן, אופייני לזן. הפה חלק מאוד, קטיפתי ויפה. הטאנין טוב והסיומת ארוכה וטאנית. הייתי מחכה עם היין הזה, ומניח לו להתפתח בבקבוק. (89)

מאיה מארה נוסטרום
מאיה מארה נוסטרום 2017

ירדן סירה 2017
האף שחור, קלוי, מתוק ונעים מאוד, מפתה ממש. הפה מלא – לא יותר מדי – חומצי ועשיר, על רקע קטיפתי ונעים. הסיומת בינונית-עדינה ממש ומאוד מוצלחת. (91)

מאיה מארה נוסטרום אדום 2016
ללא ספק אחד היינות המוצלחים ביותר שהיקב הוציא מאז 'היווסדו'. הבציר הנוכחי הוא 2017, אבל פה ושם יש להשיג מהבציר הזה. הוא מלא רבדים, עשיר כקורח ומורכב להפליא. (93). אם לא תמצאו אותו ותיאלצו להסתפק ב- 2017, גם לא קרה כלום: יין מצוין, כמעט באותה מידה.