הארץ: בירה, אלכוהול, סכנה

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

למה בכל פעם שעורך תמונות בעיתון צריך תמונה מרשיעה של עולם האלכוהול, הוא בוחר בתמונה של כוס בירה? במה חטאו אנשי "Beer Market"  ולמה הייתי מזיין ל'הארץ' את הצורה

אחד הדברים המרגיזים את אנשי הבירה בתקופה האחרונה, הוא החיבור הבלתי נלאה שעושה המחוקק הנאור ושלוחיו עם משקאות אלכוהוליים. המס הגבוה, העליהום, ה"יללה – בוא נשווה את זה לסיגריות וזהו" של ח"כ דני (מאור הגולה) דנון, הגדיל את הרגישות של כל העושים במלאכה אל מעבר לקצה. צילום העמוד הזה ב'הארץ' מדגים אולי יותר מכל כיצד מחברים בשיא הקלות בין בירה ואלכוהול. האם במאמר מדובר בכלל על בירה? אולי. אבל החיבור בין הסכנה האיומה, הבירה והאלכוהול שם. לא יעזור שום דבר בעניין, עד שמישהו לא ירים קול צעקה – דרך הכיס.

הארץ בירה ואלכוהול
עליהום או עליבות? (צילומסך של הארץ – עיתון לאנשים חושבים)

בעולם יש קודקס שאומר שלא משתמשים בתמונות יח"צ או בלוגו של חברה/שרות וכד' בהקשרים שעלולים לפגוע בתדמית המותג. לעיתים קרובות גם נדרשים מי שמורידים תמונות ממאגרים של חברות, להתחייב שלא יעשו שימוש פוגעני בצילומים. אני לא יודע אם הצילום של כוס הבירה הוא צילום יח"צ או – גרוע מזה – super impose של הלוגו של הביר מרקט על הכוס. אם אכן זה העניין, לו אני, הייתי זורק ל'הארץ' מילה או שתיים, ולא סוגר איתם עסקת טיעון.