בלוף: בירה מיתוס נוחתת בישראל

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

מי צריך עוד לאגר גנרי? כנראה שוויליפוד חושבים שאנחנו, מבזבזים אנרגיה על יבוא בירה מיוון לישראל ואפילו לא נותנים לנו את מעט הכבוד ולא מביאים את הגרסא ה"אמיתית" של הבירה

יש מוצרים שאתה שותה כשאתה "שם": כל מיני בירות אסיאתיות שכשהן בקונטקסט, הן סתם משעממות, ולא מאוד דוחות. בירות אמריקאיות בשדות תעופה מייאשים וכל מיני 0.0% אלכוהול, כשאתה לא רוצה לגמור את הערב עם דו"ח. בירה מיתוס, לאגר חיוור, פשוט וקל, עם ריחות ירוקים, הוא אחד מהמוצרים האלה: בירה שהולכת טוב עם דיל "הכל כלול" בכרתים, כשהיא נמזגת חופשי מהברזים במלון יוקרה (ברוב המקרים זו "אלפא"…). עכשיו מגיעה מיתוס לארץ, ביבוא של מי שבדרך כלל לא ידועה כיבואנית של משקאות או בירה, לצורך העניין הזה – ויליפוד.

אין לי שום דבר נגד לאגרים או יבואנים של מוצרי מזון שרוצים לשנע ארגזים מצד אחד של הארץ לצד שני – נהפוכו. בכל שלל הבירות המקומיות, עמוסות האלכוהול וה"טעמים", לאגר זה בדיוק מה שצריך לקיץ, וכן ירבו היבואנים, בשם התחרות וחופש העיסוק. אבל רבאק: תביאו לאגר טוב, משהו קצת מעניין. תביאו לאגר אמיתי. וכשאתם מביאים בירה שמכירים מחו"ל, אל תמכרו לנו כאן איזו גרסא חלשה שלה (בלי לומר מילה).

בירה מיתוס היא לא משהו שהייתי מתפתה לו בסופרמרקט. זו בירה שמי שיאהבו אותה הם לרוב תיירים אמריקאים שכל דבר שיש לו קצת יותר טעם מבאדוויזר עושה להם את היום. אלה, או מי שחלשה עליהם דעתם. הנחמה היחידה שהייתה לי, כשראיתי את הקומוניקט שמכריז "בירה מיתוס היוונית תשווק על ידי חברת ויליפוד" הייתה המחיר שלה – 5 ש"ח לבקבוק של 500 מ"ל.

"חמישה ש"ח לבקבוק!" אתם בוודאי שואגים. "קופר, מה קרה לך? זה לא כסף! מכבי עולה יותר!"

נכון, כי זו לא הבירה שאתם חושבים עליה. המיתוס שוויליפוד מביאים (אבל לא מזכירים את העובדה הזו בקומוניקט, חס וחלילה) היא גרסת ה- 3.5% אלכוהול. גירסא עם תווית זהה לזו של ה- 4.7% (גירסת היצוא הסטנדרטית של הבירה), גירסא שאין עליה אותו מס בירה מקומם ולכן היא זולה יותר. צאו לכם ושוטטו בין מדפיו של רמי לוי, שם תוכלו למצוא שלל בירות כאלה – חלקן אגב טובות מהמיתוס שלפנינו – במחירים נמוכים אף יותר.

אז המיתוס שאתם זוכים לו כאן הוא 3.5% אלכוהול, במחיר של חמישה שקלים. ב- 4.85 ש"ח אתם מקבלים עוד 0.3% אלכוהול יותר בצורת בירה נשר. טובה יותר, מרירה טיפה יותר ונקיה יותר בריחות שלה. בנוסף, אתם מקבלים כמעט שקל שלם יותר על הבקבוק החוזר ומעודדים את התעשייה המקומית. לרוב אני לא מזכיר מתחרים בהכרזות על מוצרים חדשים או עושה השוואות מעין אלה, אבל הנסיון למכור לנו משהו שהוא לא, מקומם אותי.

ועוד הערה לקומוניקט המרתיח – שגובל לדעתי לכאורה בהונאה, אבל בטח ירוץ עכשיו אצל כל ה- copy-pasters: מה זה בדיוק "עשויה בעיקר משעורה ושמרים"? מה עוד יש שם?

בירה עשויה בעיקר ממים. ובלי שישבתי במבשלה בסלוניקי, אני מריח שיש גם תירס, בצורת צבירה כזו או אחרת, בבירה הזו.