תפריטי יין: נאכס משעמם

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

רוצחים ויורשים, זה מה שמסעדנים עושים, כשהם מציגים תפריט יין משעמם וגם יקר

נמאס לי העניין הזה של תפריטי מסעדות משעממים. כאלה שיש בהם יינות רק של יבואן אחד או של שני יקבים ורבע וכמה עלי תאנה, שהתולעים כבר כסמו בהם חורים מפה ועד להודעה חדשה. לשים ברקן ורמת הגולן כרוב היינות באותו תפריט זה אותו דבר, כי בסדרות הביניים והסדרות הנמוכות אלה אותם יינות, אפילו אם פעם זה יותר טוב ופעם אחר יותר סבבה.

אתם עושים תפריט מסעדה משעמם? לפחות תורידו את המחירים. אם אתם שמים ברקן ריזרב – יין שאין טענות כלפיו כשהוא על מדף הסופרים – אבל יין של 45 ש"ח, אל תשימו עליו תגית מחיר של 145 ש"ח.

אותו כנ"ל על דלתון כנען: 40 ש"ח בסופר? למה 140 ש"ח במסעדה. גם 100 ש"ח זה לא מחיר הוגן. ואל תספרו לי שאתם מוכרים פלם קלאסיקו במכפלה של 2.1 בתור "אנחנו בסדר". א' – כי זה מביא את ההוצאה על יין שהוא כבר די שגרתי ללקוחות של מסעדות מפה לבנה ל- 180 ש"ח. ב' – כי אבסולוטית אי אפשר למקם את היין הראשון שנותן מעט עניין ב- 150- 180 ש"ח. אלה מספרים לא נתפסים, ממש.

אני לא מבין את המנטליות של מסעדנים, שמתעקשים לשים יין זול ופשוט בתפריט שלהם, ולשים עליו תווית מחיר של 100 ש"ח ויותר. אל תשימו. אל תעליבו את האינטילגנציה של הלקוחות שלכם, שאתם מבקשים מהם 100 ש"ח פלוס על 220 גרם בשר טחון ותציעו להם יין של 30 ש"ח ב- 110 ש"ח.

וחוצמזה, מה יש? למה בנאדם לא יכול לשתות יין פשוט לארוחה העסקית או האחרת שלו, או לקחת שני בקבוקים ולשלם 90 שקל לבקבוק?  כמה כבר עולה לכם סינגל קברנה של סגל? אם בסופר היין הזה עולה 40 ש"ח, אז כמה אתם משלמים עליו?  25 ש"ח?  למה לקחת עליו 100 שקלים.

אפילו סטוק מסעדות כבר לא מחזיקות היום, והן לא מממנות יותר את היין. אתם צריכים ארגז? מביאים לכם. שני בקבוקים? מטיסים לכם. אילו הוצאות כבר יש לכם על היין? כמה חזירים אפשר להיות.

בתמונות: תפריט היין של 206 דגים. מסעדת מפה לבנה של 250 ש"ח לאדם. ללא יין. פלטר כבר לא בתפריט, אם אתם מתעניינים.

אתם מוזמנים לשלוח לי תפריטי יין שכאלה…