פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

היקב ששוכן בערד פותח את השנה עם ייננית צעירה שתהיה אחראית על היינות הלבנים ועם יועץ יין איטלקי שיעשה את היינות האדומים. הנה כמה רשמי טעימה, מטעימה בכלל לא שגרתית

לפני כחודש וחצי בלבד – ממש אחרי שפירסמתי כתבה על היקב – עזב יעקב אוריה את יקב מדבר, והאחרון שינה את הקונספט שלו והפך מיקב ליינות לבנים, ליקב 'מחולק לשניים' שייצר גם יינות לבנים וגם יינות אדומים. השאיפה, אומרת הייננית החדשה מיטל דמרי, היא שעד 2016 יהיו יינות היקב כולם מהדרום ומשטחים שלו.

בינתיים החלה דמרי (בוגרת ייננות בפירנצה ושני בצירים ברקנאטי ובסיינט קלייר שבניו זילנד) כבר את בציר 2013 ולמעשה כבר סיימה אותו: "לפני חודש וחצי הגעתי ליקב, שבועיים אחר כך התחלתי את הבציר ולפני שבועיים סיימתי אותו." לטעימה (במסגרת אחרת – מיד על זה) היא הביאה שלושה ינות לבנים ועוד יין אדום אחד:

מדבר 44 לבן – בלנד מרובה זנים, בעל אף מאוד נעים, שלא בדיוק נשלט על ידי הגווירצטרמינר שבו, אבל האחרון בהחלט מורגש. מעט מתקתק ומאוד 'שתי', עם גוונים ירקרקים במקצת.

סמיון-סוביניון 2012 – חמיצות מצוינת, עם אף קצת מנטולי שמאוד מזכיר את היין הקודם. סיומת יבשה וטובה. החמיצות מובילה על אף רשמי העץ ביין.

שרדונה רמת נגב 2012 – מעט פאזי. טעים וטוב. קליל – היין ללא עץ בכלל. גם פה החמיצות טובה ומורגשת היד הרגישה של אוריה, שלא נוטה בשום אופן להגזמה בשום כיוון.

מדבר סירה 800 – יין ללא עץ. הרבה סירה, עם גוונים מעושנים באופי. יין קל, נעים וטוב עם פוטנציאל מעולה להיות סירה מהסוג הנכון מיקב שעושה יינות לבנים. משהו כמו "ללכת עם ולהרגיש בלי"? סירה לא עמוסת טעמים ועץ, כמו שלעיתים קרובות רואים כאן. היין ייצא בעוד חצי שנה בערך ואולי חבל, כי הוא מאוד מתאים לעונת המעבר.

Dove לגברים (יחצ/פייסבוק DOVE)
Dove לגברים (יחצ/פייסבוק DOVE)

ואם אנחנו כבר מדברים על "ללכת עם ולהרגיש בלי", הרי שהטעימה הזו באה בהשקה של מותג הגברים החדש של DOVE – מוצרי טיפוח לגברים. אני מבקר קטן מאוד של יין, ועוד קטן יותר בכל הקשור במוצרי טיפוח. אנשי DOVE ניסו להעביר מסר, שאמר משהו כמו "היי, גברים, התחלתם לשתות יין לבן, אז למה שלא תנסו גם לטפח את עצמכם קצת? בשביל זה הוצאנו סדרה שלמה של מוצרים לגבר."

הצרה הייתה שבמסיבת העיתונאים ה'גברים' זללו ויסקי בלי בושה, ורק כתבי היין דגמו בעדינות מהיינות של מדבר. יוצא מזה שאני לא בטוח שהגבר הישראלי כבר מוריד בטרוף 'מדבר 44 לבן' מהמדפים או דופק באגרופו על הבר ודורש סמיון-סוביניון. אני כן חושב שאשתו למדה לקנות לו דאודורנט שכתוב עליו 'לגברים' ואם יצליחו לספר לה שהמוצרים של DOVE יש בהם חידוש, היא תקנה אותם. בכל מה שקשור בגברים, לו אני DOVE הייתי מלמד את הגברים להשתמש בדאודורנט on the first place. על הצורך בזה יעיד כל גבר שעושה שופינג בסופר בימי חמישי וערבי חג…

שנה טובה