שלושה יינות שרדונה טובים – במחירים שיעשו לכם חשק

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

החברה הסקוטית – זרוע האלכוהול והיין של ישרקו וקבוצת טיב טעם – מציעה שלושה יינות שרדונה משלוש מדינות בעולם

לפני זמן לא רב ערכתי טעימת שרדונה גדולה יחסית, של יינות ישראליים שונים.

הפעם שלושה יינות שרדונה מהעולם:

Drouhin Bourgogne Laforet Chardonnay 2016
דרוהין הוא אחד מהנגוסיאנים ויצרני היין הגדולים והמוערכים ביותר בבורגון; בית שמרתפיו יקחו אתכם מתחת לעיר העתיקה בון, מצידה האחד – לצידה השני.

היין שלפנינו הוא פחות או יותר הבורגון הבסיסי ביותר במגוון יינות השרדונה, אבל הוא מוכיח את עצמו כיין נעים, בעל ארומה מתקתקה מעט. הפה מאוזן, נקי וחומצי למדי; אולי מעט מדי. (87). כ- 65 – 70 ש"ח.

Trapiche Broquel Chardonnay 2016
בעצם מקביל לבציר 2015 שלנו, אם חושבים על זה שמדובר ביין שמגיע מחציו התחתון של הכדור. אף בוגר, טוב. ליין מתיקות פרי טובה במתקפה, אבל הוא יבש, בעל סיומת שמנונית עם חומציות גבוהה. יין שצריךאוכל, כמו דגים שמנוניים יחסית, ירקות בתנור ובשר לבן. (90). כמה עולה? 50 ש"ח בערך.

Fleur du Cap Bergkelder Selection Chardonnay 2015
ועוד יין מהחצי הדרומי של כדורנו – מדרום אפריקה. ברחקלדר הוא שמו של היקב של KWV, שנמצא בסטלנבוש, ממש בכניסה לעיירה מכיוון דרום. 20% מהיין עובר תסיסה והתבגרות בחביות אלון – 90% צרפתיות והשאר אמריקאיות, והשאר עובר התבגרות במכלים, עם staves ממקורות שונים. וים טרוטר הוא הסלר מאסטר וקירסטן באסון היא הייננית, של אחד מהמותגים הכי ידועים של דרא"פ.

גם בגילו, היין הזה היה מפתה, עשיר ומינרלי. הוא מוציא ריחות מתקתקים, שהזכירו לי קצת מסטיק בזוקה. ליין צבע זהוב ירוק, יפה. הפה חומצי, יבש ועגול מאוד. בשיאו – אבל יופי של שיא. (92). כמה עולה? 50 – 55 ש"ח נשמע לכם הוגן? לי מאוד, וזה המחיר.