שיפודי התקווה איילון

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

קפצנו לצהרים מהיר ולא יקר בשיפודי התקווה שבקניון איילון. הצלחנו לשמור על הכיס, פחות על הגזרה…

נתחיל מה'אווירה': סניף שיפודי התקווה בקניון איילון הוא לא למי  שמחפש לאכול צהריים (או ערב) בשקט. הסביבה מאוד רעשנית, ובמיוחד בימי החופש הגדול, משפחות על צאציהן זה לא המתכון לרקע טוב להחלפת דעות שקטה. זה כן מקום לצהרים מהירה, אוכל טרי ושרות משתדל וטוב.

המסעדה מציעה שלוש קומבינציות עסקיות, שעליהן החלטנו לוותר. הבסיסית שבהן כוללת סלטים ופיתות – מילוי חוזר כלול – שיפוד בודד כזה או אחר ו(כנראה) שתיה. לא בדקנו את עניין השתיה, אבל הוא לא מופיע ב'מפרט'.

שיפודי התקווה בקניון איילון (מתוך אתר הרשת)

הסלטים כללו: סלט "גפרורי" סלק, סלט ביצים, טחינה "עבה", סלט חצילים, מטבוחה חמה, סלט מיונז כלשהו וסלט ירוק. הכל בצלוחיות אישיות, קטנות. מילוי חוזר כלול, כאמור – ויותר מפעם אחת אם תרצו – ובמחיר של 24 ש"ח למי שמזמין מנה עיקרית, ו- 35 ש"ח, ללא מנה עיקרית.  עוד לפני ההזמנה אתם מקבלים פוקאצ'ה, שצערי לא היתה חמה והיתה די סתמית, סלט עגבניות מרוסקות, קצת חריף, וסלט חצילים.

מבחר סלטים ומנות עיקריות בשיפודי התקווה
מבחר סלטים ומנות עיקריות בשיפודי התקווה (מאתר הרשת)

הסלטים כולם היו טריים. אפשר להתווכח על מידת החינניות של סלט המיונז (אני לא מחובבי הז'אנר), ועל כמות המלח במטבוחה, שהעידה על כך שהטבח מאוהב כנראה בשתי נשים. יתר הסלטים היו טעימים, טריים כאמור ומאוד לעניין. הלאפות, שנאפות במקום, היו גם הן טובות ולמעשה היינו מרוצים. ה'קרנבל' כולל גם סלט ירקות, וזה בכלל מצוין.

לעיקרית הזמנו שיפודי קבב (39 ש"ח ל'ארוחת שיפודים' שכוללת שיפוד יחיד), ואלה מגיעים עם אורז ותפוחי אדמה. האורז הוא אורז לבן, פשוט ותפוח האדמה מבושל ואפוי בתנור. לי היה כבר קצת עמוס מדי מהמנות הראשונות, ומלבד טעימה – ויתרתי. היה בסדר. שיפוד הבשר היה טעים. לא גדול במיוחד, אבל טעים; מתובל לעניין והעיקר – לא מיובש!

סיכום חשבון: 104 ש"ח. מסתבר שאת אחד השיפודים צרפו (במחיר של 17 ש"ח) לארוחת השיפודים האחת, כך שקיבלנו אמנם רק צלחת אורז אחת ותפוחי אדמה אחת, אבל זה היה בסדר מבחינתנו. חסכון יפה של 22 ש"ח ורעיון הוגן.

סיכום בכלל:

טעים, טרי ולא מתיימר. טיפ של 20 ש"ח הביא את החשבון הכללי ל- 62 ש"ח לאדם, ללא שתיה או קינוח.

שרות: מהיר, אדיב

צמחונים: יש

נכים: כן (לא שרותים)

שרותים: נקיים (חפשו את השלט "נטילת ידיים")