שופרסל: אילו יינות לקנות במבצעים

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

במסגרת מבצעי החגים, קיבלתי היום את חוברת "שופרסל שלי", עם פירוט היינות והמשקאות אותם אפשר לקנות במבצעים. מה מציעים ומה שווה?

שופרסל מציעים יינות במבצעים משני סוגים: 3:100, 4:100. בתוך הקטגוריה, ניתן כמובן לשלב בין היינות, והייתי אומר שאף רצוי. מתוך ההיצע בררתי החוצה כמה יינות ששווה להצטייד בהם. כבר אומר שלא את הכל טעמתי מן הסתם, אבל גם בין מה שאני מכיר יש טובים יותר ויש טובים פחות.

יסמין אדום של רקנאטי (צילום: שלמה שהם)

במגוון היינות היקרים – אלה של 'שלושה במאה' – תמצאו יינות של דלתון, רקנאטי, הרי גליל ותבור, רמת הגולן ובנימינה. יש גם יינות של היקב ההוא.

לבלנדים, הקניה הטובה ביותר בסדרה הזאת תהיה הרקנאטים  – היסמין הלבן והיסמין האדום. הר חרמון אדום ממילא מתומחר בסביבות 34 ש"ח, כך שאין כאן בשורה גדולה, במיוחד לאור מחירו אצל רמי לוי, למשל.

המוסקט של רמת הגולן יהיה יין קינוח במחיר מתאים ואילו בגזרת הלבנים החצי יבשים – אמרלד ריזלינג ריזרב של ברקן.

מבין היינות הזניים, השיראז של הרי גליל הוא אופציה טובה וגם ה- Bin קברנה סוביניון של בנימינה. משל דלתון, תוכלו למצוא יין שנקרא "מרום" – לבן ואדום, קל וחביב, ומזכיר מאוד את הכנען. קניה טובה.

בגזרת ה- ארבע(ה) במאה הייתי הולך על היינות של סגל – 66% מרלו וגם קברנה או 100% קברנה סוביניון (בקבוקי ליטר!) ברקן קלאסיק קברנה סוביניון הוא אופציה מצוינת – רק מחיר גבוה.

מהיבוא שמציגים הכרם ו'שקד', הייתי הולך על שני יינות הפטיט מנדוזה – קברנה סוביניון או מרלו (יבואן: שקד. עדיף המרלו דווקא) וזהו, פחות או יותר. ככלל, הייתי מוותר על בקבוק אחד מתוך הארבעה, ומעדיף את עסקת ה- 3:100.

ומה ברשתות האחרות?

בכל הקשור במבצעים של מגה, טרם ראיתי. מה שכן, באתר שלהם, כל מחירי ה"מבצע" מאוד לא אטרקטיביים, וחלק מהיינות ממש יקרים בהשוואה למחירי היום-יום . בנוסף, המחירים הרגילים של רשתות הדיסקאונט אטרקטיביים לא פחות מאלה של השופרסל, במבצעים. באתר של רמי לוי, למשל:

אדום יבש של סגל – 18.80 ש"ח – קניה מעולה.

קלאסיק קברנה סוביניון – 17.20 ש"ח – קניה מצוינת במחיר הזה .

הר חרמון אדום – 28.46 ש"ח – קניה טובה גם כן.

המחירים האלה, אגב, כמו גם המחירים של חלק מהיינות של ארזה וגם כמה מהיינות של טפרברג, מוני ואחרים, מראים שבהחלט אפשר לעשות יינות טובים בישראל במחירים נמוכים וצריך רק לחפש אותם.

חג שמח ושנה טובה!