רשות המסים: לא פרפקט ולא רנסאנס

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

וודקה פרפקט מואשמת באי דיווח מס קניה בסכום של  כ- 21 מליון ש"ח

אתמול, 15.5.12, הוגש בבית משפט השלום בחיפה כתב אישום נגד חברת פרפקט רנסנס ישראל לימיטיד בע"מ, מאור עקיבא, המייחס לחברה ולמנהלה, דניאל רזניק, הגשת דוחות מס קניה כוזבים למנהל המכס והמע"מ, החל בשנת 2005 ועד ל- 2009.

ע"פ החוק, חייבת חברת פרפקט לדווח בדיווחיה למנהל רשות המסים ולשלם את המס המתחייב מן המחיר הסיטונאי שבו נמכרו הטובין שייצרה.

פרפקט מייצרת וודקה בשם המותג "פרפקט רנסנס", ובעל הזכויות על מותג זה הנו הבעלים של חברת ורדה משקאות בע"מ. מכתב האישום עולה כי חברת פרפקט וחברת ורדה ניהלו את עסקיהן מאותם חצרים וכתובתן הייתה אחת, משותפת, הנהלת החשבונות של שתי החברות התבצעה במשרדי פרפקט, ע"י אותם רואה חשבון, ומנהל חשבונות, ולנאשם, רזניק, הייתה גישה למחשבי הנהלת החשבונות ולכל הנתונים החשבונאיים של חברת ורדה.

בין פרפקט לורדה נחתם הסכם "בלעדיות/פיצויי" להפצת הוודקה כסיטונאית, ובפועל מכרה חברת פרפקט לחברת ורדה את המוצר שלה במחיר נמוך כך, שנוצרו הפסדים רצופים לפרפקט.

לפי ההסכם, ובמסגרת היחסים המיוחדים ביניהן, חברת ורדה העבירה סכומי כסף לחברת פרפקט כפיצויי על מחיר המכירה הנמוך בו מכרה לורדה כמשווקת בלעדית. בפועל היוו ההחזרים איזון כספי כנגד המחיר הנמוך אותו שילמה ורדה לפרפקט ולמעשה היוו חלק ממחיר המכירה. קרי, סכום המכירות של חברת ורדה הוא הסכום שעל חברת פרפקט היה לדווח ולשלם את מס הקניה לפיו.

מכתב האישום עולה כי בתקופה הרלוונטית, ולמרות שלחברת פרפקט הובהר, בעבר, ע"י רשות המסים, אופן חישוב דיווח מס קניה, נהגה חברת פרפקט, באמצעות מנהלה, להגיש למנהל רשות המסים דוחות מס קניה בחסר ובניגוד לקבוע בחוק.

סכום המס שחברה הנאשמת לא שילמה מגיע ל- 21,154,844 ₪.

כתב האישום הוגש ע"י עו"ד מסרי אחמד, מהמחלקה המשפטית של המכס והמע"מ, חיפה והצפון, בעקבות חקירה שהתנהלה במשרדי חקירות מכס ומע"מ חיפה ומשרד מע"מ ומס קניה חיפה.

מקור: אתר רשות המיסים