רמת הגולן: יינות חדשים לראש השנה

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

יקבי רמת הגולן יוצאים ומציעים יינות חדשים לקראת ראש השנה. אלה כוללים בציר חדש של ירדן סירה, בציר חדש של 2T, שרדונה ועוד

ירדן סירה 2009

ירדן סירה 2009 מספק מאפיינים של דובדבן בשל ופטל שחור, לצד נגיעות של עשן, אדמה, נקניק וסיגאר.  זהו יין אלגנטי ואטרקטיבי, הניחן בגוף מלא וסיומת ארוכה ומהנה.

ירדן 2T בציר 2009. צילום: כפיר חרבי

ירדן סירה 2009 מוכן לשתייה כעת, ימשיך להשתפר בשנים הקרובות ויישמר במיטבו כעשור ויותר משנת הבציר. היין מיוצר כולו מענבי סירה שגודלו בכרמים הממוקמים במרכז וצפון רמת הגולן. התחלנו לנטוע את כרמי הסירה בגולן כבר בשנת 1996, בטווח גבהים הנע בין 600 ועד 900 מטר מעל פני הים.

ירדן סירה 2009 התיישן 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי קטנות. נסו את היין עם צלעות טלה צלויות, נזיד בקר עשיר, או גבינת צ'דר בריטית כפרית מובחרת. ניתן לרכוש את היין בחנות היקב שבמרכז המבקרים, ובחנויות המתמחות. מחיר מומלץ לצרכן 110 ₪. לקראת החג ניתן למצוא את היין במחירים אטרקטיביים במיוחד.

ירדן 2T 2009

בציר 2009 הוא הבציר השני לירדן 2T, יין המיוצר משני זני הענבים הפורטוגזיים המסורתיים, טוריגה נסיונל וטינטו קאו. הפרי שממנו יצרנו את היין מגיע מכרם עינות יונתן, הממוקם בגובה של 700 מטר מעל פני הים, ומכרם גשור, הממוקם בגובה 400 מטר מעל פני הים. ירדן T2 התיישן למשך שמונה עשר חודשים בחביות עץ אלון צרפתי.ירדן  2T2009 מציג מאפיינים של פירות יער ושזיפים, לצד ניחוחות פרחים, תבלין ושוקולד, וברקע עץ אלון צרפתי מושך. זהו יין ממסך מרתק משני זנים פורטוגזיים מסורתיים, המתאפיין בגוף מלא, טעם מרוכז וסיומת ארוכה.

ירדן  2T2009 מוכן לשתייה כעת, ובתנאי אחסון נאותים ימשיך להשתבח בבקבוק עוד שנים רבות. ירדן T2 הולך נהדר עם מגוון רחב של מאכלי בקר וטלה, כמו סטייק אנטריקוט משובח בגריל, או שוקי טלה צרובות, שניצלו בתנור עד שבשרם 'נופל מהעצם'.

ניתן לרכוש את היין בחנות היקב שבמרכז המבקרים, ובחנויות המתמחות. מחיר מומלץ לצרכן 110 ₪. לקראת החג ניתן למצוא את היין במחירים אטרקטיביים במיוחד.

ירדן שרדונה 2010

ירדן שרדונה 2010 מציג שילוב מאפיינים ארומאטיים של ליים טרי, רפרפת לימון, מנגו בשל, אגס ירוק ומלון עסיסי, כשברקע ניחוח עץ אלון צרפתי עשיר ותבלין. זהו שרדונה קלאסי בעל גוף בינוני עד-מלא, עשיר בטעמים ואלגנטי גם יחד.

ירדן שרדונה 2010 מהנה לשתייה עם שחרורו; אופיו של הפרי ימשיך להתפתח בבקבוק בשנים הקרובות ובתנאי שמירה נאותים, ניתן יהיה ליהנות מהיין למשך 5-7 שנים מהבציר. מומלץ לנסות עם דג בס-ים בגריל, תרנגול הודו צלוי וחגיגי, או משולש פיצה עם פסטו.

ירדן שרדונה 2010 מיוצר כולו מענבי שרדונה שגודלו בכרמים הממוקמים בצפון רמת הגולן. זהו אזור גידול היין הקר ביותר בישראל, אשר מתנשא לגובה של עד כ- 1200 מטר מעל פני הים. הכרמים מאזור זה מניבים באופן עקבי ענבי שרדונה באיכות יוצאת דופן. היין תסס והתיישן במשך שבעה חודשים בחביות עץ אלון צרפתי, כ-50% מהן חדשות.

ניתן לרכוש את היין בחנות היקב שבמרכז המבקרים, ובחנויות המתמחות. מחיר מומלץ לצרכן 66 ₪. לקראת החג ניתן למצוא את היין במחירים אטרקטיביים במיוחד.

ירדן מוסקט 2010

ירדן מוסקט מיוצר מענבי מוסקט אלכסנדרוני שתסיסתם הופסקה בשלב מוקדם על-ידי תוספת של ברנדי שיושן בעץ אלון. התוצאה היא יין מתוק וריחני עם ניחוחות עשירים של אלון צרפתי. ירדן מוסקט מיוצר אך ורק מענבים שנבצרו בכרם מוסקט אלכסנדרוני שבדרום רמת הגולן. ירדן מוסקט 2010 מציג שילוב ניחוחות ארומאטי של אננס טרי, לימון, תפוז, תבלין ווניל, על רקע אלון צרפתי עשיר.

זהו יין קינוח אלגנטי ונגיש, בעל מתיקות מהנה, אשר מתאים כמעט לכל מנת קינוח, והוא ישתלב טוב במיוחד עם עוגיות ג'ינג'ר וגלידה, או עם מבחר עוגות וקרפים מתוקים.

ניתן לרכוש את היין בחנות היקב שבמרכז המבקרים, ברשתות השיווק ובחנויות המתמחות. מחיר מומלץ לצרכן 44 ₪. לקראת החג ניתן למצוא את היין במחירים אטרקטיביים במיוחד.

נמסר על ידי יקבי רמת הגולן