רמת הגולן: המלצה וטעימות

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

מטיילים לרמת הגולן בחג? למה שלא תעברו ביקב רמת הגולן ותתכבדו בטעימות מיינות הפרמיום שלהם? יש מערכת מזיגה חדשה והמלצה על כמה דברים טובים

מרכז המבקרים של יקב רמת הגולן משיק תפריט טעימות מיוחד של יינות הדגל של היקב, ולראשונה ניתן ליהנות מטעימה של יינות אלה במערכת Enomatic – מערכת מזיגת יין ייחודית מאיטליה. רשימת היינות המלאה בהמשך המאמר (קומוניקט), אבל בינתיים, המלצה על שניים מהיינות המדוברים:

ירדן סירה תל פארס 2008
היין עגול, ויש בו עוצמות טובות. לא מעט עץ, אבל הזדמנות טובה לעשות היכרות מחודשת עם יינות סירה, שלרוב הם יותר מתקתקים, ביקב.  כדאי מאוד להשוות אותו ליין הבא:

ירדן סירה מורדות אביטל 2008
הפייבוריט שלי מבין השניים: הרבה פרי מעושן, קלאסי, פחות מתקתק מה"תל פארס". מומלץ להערכתי לקנות ממנו עכשיו, ולחכות כמה שנים.

ירדן מרלו כרם אורגני אודם 2008
כמו ה- קלע, אחיו, גם היין הזה הוא מרלו למרחקים ארוכים. יין רחב, מרלו מתובל ועם זאת עסיסי. אם אתם אוהבים משהו כבד יותר, תמיד אפשר ללכת על קברנה סוביניון, אבל גם זה מצוין. ואגב, אם תמצאו 'קלע' מ- 2006 מסתובב איפשהו – זה זמן מצוין ליהנות ממנו.

וליתר חדשות המהפכה:

מרכז המבקרים של יקב רמת הגולן משיק תפריט טעימות מיוחד של יינות הדגל של היקב : לראשונה, ניתן ליהנות מטעימה של יינות מתיישנים ומיוחדים של היקב, ב Enomatic – מערכת מזיגת יין ייחודית מאיטליה.

אנומטיק - מערכת למזיגה וטעימה של יין - במרכז המבקרים של יקבי רמת הגולן (צילום יח"צ רונן הלל)
אנומטיק – מערכת למזיגה וטעימה של יין – במרכז המבקרים של יקבי רמת הגולן (צילום יח"צ רונן הלל)

במרכז המבקרים של יקב רמת הגולן הרכיבו תפריט טעימות של  יינות מיוחדים שלראשונה מוצעים לטעימה בתשלום במערכת מזיגת היינות Enomatic, ולחובבי היין זאת בהחלט הזדמנות מיוחדת במינה. לא זאת בלבד, אלא ששינוי המגוון במערכת עשוי לייצר חזרה בתדירות גבוהה יותר לחנות היקב ולהתנסות רחבה יותר ביינות המתיישנים הייחודיים שיש ליקב רמת הגולן להציע.

מרכז המבקרים של יקב רמת הגולן הוא היקב הראשון בישראל העושה שימוש במערכת המזיגה הייחודית.

תפריט הטעימות מורכב מיינות נבחרים מסדרת ירדן קצרין, ירדן כרם יחיד וירדן הייטסוויין. כרגע ניתן לטעום את היינות הבאים:

סדרת קצרין:

•           ירדן קצרין שרדונה 2011

סדרת כרם יחיד:

•           ירדן סירה כרם מורדות אביטל 2008

•           ירדן סירה כרם תל פארס 2008

•           ירדן מרלו כרם אורגני אודם 2008

•           ירדן מרלו כרם קלע 2008

•           ירדן שרדונה כרם אורגני אודם 2011

•           ירדן הייטסוויין 2010

מרכז המבקרים של יקב רמת הגולן, פתוח למבקרים ומציע היכרות עם ארץ היין – רמת הגולן, ועם המגוון המרתק של יינות היקב, ביניהם גם אוסף היינות הנדירים.

במקום ניתן  לקבל הדרכה מקצועית במגוון רחב של שפות (7 ליתר דיוק), תוך ליווי מקרוב של תהליך ייצור היין וטעימות ממבחר יינות שיאפשרו לחוות את ארץ היין.

בחנות היקב, מבחר יינות מיוחדים, מתיישנים אביזרי יין מקצועיים ומזכרות.

יום א’ 08:30 – 17:30

ימים ב’-ה’ 08:30 – 18:30

ימי ו’ וערבי חג 08:30 – 13:30

סגור בשבתות, חגי ישראל וימי זיכרון

טלפון 04.6968435 פקס 04.6964004

המערכת האוטומטית של Enomatic פועלת כך שהיין נדחק מהבקבוק בשיטה של החדרה של תערובת גזים נטולת חמצן לבקבוק. טכניקה זו מאפשרת לשמור על היין בתנאים אופטימליים לתקופה של  שלושה שבועות.

ה  Enomatic מאפשרת מזיגה מדויקת בצורה אטומה, וזאת בניגוד לשימוש בפקק ואקום רגיל.מערכת המזיגה האטומה מאפשרת מזיגה אוטומטית, ללא מגע יד אדם, בכמויות מדויקות.