רמת הגולן בנמל תל אביב. ויש גם קצרין 2013

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

קצרין אדום, 2013: הושק רשמית – עיתונאים, אז זה 'רשמית' – הערב, באירוע של יקבי רמת הגולן "בר מארץ היין"

נתחיל מהאירוע עצמו: מרשים. באמת. הרבה דוכני יין, חנות יין והכל במה שמכונה "הדק הגדול", פחות או יותר בחזית שוק האוכל בנמל תל אביב.

המזיגה בשפע והיקב ציוות למשימה את עובדי היקב כולם – כולל חשמלאים ועובדי ייצור, אנשי ה- floor ועוד – שעומדים בדוכנים ומוזגים, מה שהופך אותו חביב לאין כמותו. אנשים שלא תמיד מדברים יין, אבל שמחים לחייך ולהביא ממה שהם מייצרים.

ירדן קצרין
ירדן קצרין

יש מגוון גדול של יינות – כולל יינות מהסדרות הגבוהות ביותר – אבל מאוד אהבתי את מגוון היינות המבעבעים שהיקב מציג:

השמורה ברוט מאוד חומצי ורענן, פירותי. אולי קצת בעטני, אבל מספק את הסחורה.

הבלאן דה בלאן (2009) נראה מצוין – בריושי וטעים, עם מוס עדין. הרוזה – 2011 – עובד מעולה, עם טעמי תפוחים אדומים וה- late disgorged, בציר 2005 נראה גם הוא טוב, למרות שהוא מדי מתוק לטעמי.

היקב הביא גם יין מהטיראז', מבציר 2007, שיהיה מצוין, כך נראה, אם גם מעט מתקתק.

האירוע מתקיים עד ל- 17 בחודש, מדי ערב, ובהחלט שווה מאוד להגיע.

יקבי רמת הגולן קצרין 1993
מגנום. היין חי, אבל בעיקר ירוק ולי הייתה תחושה של עץ שליווה את היין. חומציות די נמוכה וסיומת קצרה. הייתי שמח ליותר מורכבות וטעמים שלישוניים ביין כל כך מבוגר, אבל אפשר לומר שעצם העובדה שהוא היה בר-שתיה היא כבר הישג ליין ישראלי.

יקבי רמת הגולן קצרין 2013
ימים יגידו, כיון שזה באמת יין צעיר. מכיל אחוזים בודדים של פטי ורדו ומלבק, שמצרפים לליבת הקברנה סוביניון והמרלו של היין. האף עדיין סגור, אבל אפשר להבחין בקלות בארומות של שוקולד ותפוזים – או שוקולד תפוזים – שמלווה את היין גם בפה; מעט דובדבנים ומשהו אניסטי קל. הפה עצמו מתוק מאוד – ממש – במתקפה ולאחריה, ומאוד רחב, עם טאנינים רכים. מי שמחפשים פוקוס או דגש על רעננות לא ימצאו אותם כאן: הקצרין הוא יין מודרני, מאוד בקו העשייה של היקב ויכול לרוץ למרחקים ארוכים, השאלה היא רק עד כמה ומה יתקבל בסופו של דבר. (90).