ראשון המסיק בבית הבד שמנא

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

שמנא – בית בד בוטיק, מכריז על פתיחת עונת השמן, משיק את שמן הזית "ראשון המסיק", ומציע ממנו במכירה ישירה לצרכן בבית הבד בחגור, במשק החקלאי של משפחת אברמוב

כמדי שנה, מיד לאחר החגים, מתחילים לעצור בבית הבד את שמן הזית הראשון לעונה. שמן הזית "ראשון המסיק" הוא שמן בתולי, שלא עובר סינון או הצללה. זהו שמן בעל טעם עוצמתי וארומות מודגשות. "ראשון המסיק" משווק בתקופת המסיק והוא חגיגה אמיתית לחובבי שמן הזית.

מחיר מיוחד

השנה מוסקים שמנא לראשונה מאות דונמים של כרמים שנטעו לפני ארבע וחמש שנים. במקום למכור אותם לסיטונאים ולסוחרים החליטו בני המשק למכרם ישירות לצרכן הסופי בבית הבד, במחירים הבאים: 35 ש"ח לליטר בפחי 2 או 5 ליטר ו-30 ש"ח לליטר בפחי 18 ליטר.

בית בד בוטיק

שמנא  הוא בית בד בוטיק. מערך הייצור בשמנא הוא מתוצרת TEM, חברה איטלקית-טוסקנית המתמחה בבניית בתי בד לייצור שמני פרימיום בעולם. מערך הייצור של בית הבד מאפשר ייצור שמן זית באיכות ובטעם משובחים ביותר, גם הודות לשיטת ייצור רציפה, המפיקה את השמן מהזית בתהליך אחד, תוך שימוש במינימום מים. ייצור בשיטה זו מפיק שמן מרוכז בטעם פירותי מלא ועשיר וארומה מודגשת, תוך שמירה על ערכי תזונה רבים יותר ובעיקר פוליפנולים (נוגדי חימצון). בזכות נקיון השמן וריכוז הפוליפנולים, הוא בעל חיי מדף ארוכים יותר. השמן של שמנא הוא בדרגה העליונה של "כתית מעולה".

שמנא מייצרת ומשווקת שמן זית ממגוון זני זיתים. הסדרות הקבועות: ברנע-פישולין בעל הטעם העדין, ברנע-נבאלי, בעל טעם מודגש יותר וסורי –  הארומטי והחריף בניהם.

בעונת המסיק תוכלו למצוא בשמנא סדרות מוגבלות מהזנים הבאים: לצ'ינו, פישולין,  פיקואל, קורטינה, סורי, נאבלי וברנע.

שמנא, בית בד בוטיק, מושב חגור 03-9033380

בבית הבד מתקיימים סיורים ואירועי הדרכה והתנסות למשפחות. פרטים באתר בית הבד.