קיץ כספי: בירה חזקה, בירה מתובלת וסיידר תפוחים

שלושה בקבוקי דוגמא נחתו על שולחני, מרמזים על הקיץ שהגיע: כרמליטן כרמנטינוס, סיידר APPS ובירה מתובלת בטעמי אשכולית Smoky Island Why Not

אני לא בטוח שבירה 8.0% אלכוהול תהיה המשקה שלי לקיץ, אבל אם יצא לי לעלות לירושלים, נניח, לאיזה ערב קייצי קריר, בהחלט יכול להיות שזו תהיה אופציה חביבה וטעימה: הכרמנטינוס (Karmentinus) של מבשלת כרמליטן מתגלה בתור דופל בוק חיטה יפה, בעלת ראש קצף עמיד. אתם מקבלים את כל מה שאפשר לבקש מבירה חיטה, כולל ארומות של בננה, קצת ציפורן והדרים, עם פרחוניות נעימה מאוד. הבירות כשרות, ואני חושב שראיתי גם בסופרים. שווה.

Smoky Island Why Not 5.0%
השם משדר סוג של סקוטלנד פרועה, אבל המוצר מגיע מאוקראינה, והאמת היא שהוא לא חובה: כן אשכוליות, וכן רעננות, אבל אין כאן ראש קצף עמיד או משהו שמשדר בירה, אלא יותר רדלר ודי מלאכותי, למרות שהמוצר מיוצר ממרכיבים או רכיבים טבעיים.

APPS Apple Cider
גם זה מגיע מאוקראינה (אותו יצרן של הרדלר): המשקה מיוצר ממיץ טבעי לחלוטין, ללא תוספת סוכר. מתוק, אבל לא מתוק מדי. טוב לדעתי בעיקר למשקאות מעורבבים שונים יותר מאשר משקה כשלעצמו, כאשר יהיה צורך במשהו שיעמעם את החומציות הגבוהה מאוד של המשקה. הרבה קרח יכול לעבוד כאן גם.