טעימות מקטלוג היין של אקרמן: 8 יינות מעניינים

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

"אקרמן" ידועה יותר בזכות מותגי האלכוהול שהיא מייבאת, מאשר היינות שהיא מביאה. ובכל זאת, בתוך הקטלוג הלא מאוד מקיף שלה, יש כמה שמות שכדאי לשים אליהם לב.

ואני לא מדבר רק על פנפולד'ס, שהוא אולי היהלום שבכתר של חברת המשקאות הוותיקה, מיבואני האלכוהול המובילים בארץ. לצד היקב האוסטרלי הגדול והחשוב הזה ישנם כמה יצרנים מאירופה ומארה"ב: לורן פרייה, למשל, ברינג'ר ומרטיני, ואחרים. רק כדי לסבר את האוזן, מי שלא מכיר את אקרמן בוודאי יכיר שמות כמו ג'ק דניאלס, גריי גוס, מרטיני, בקרדי, מקאלן ופטרון.

רשמי טעימה מתוך קטלוג היין של אקרמן

מתוך המגוון, היינות הבאים בלטו לטובה. בנוסף עליהם יש מגוון שלם של יינות מארה"ב שטעמתי ועליהם כתבתי בעבר.

Domaine Eugenie Carrion, Montmains, Chablis 1er Cru 2018
יין טוב, בעל חומציות מעולה ואיזון טעמים. תוסס ומתבגר בנירוסטה בלבד, ושומר על אופי הדרי-מינרלי.  יתיישן היטב, לפחות עד 2025. (90)

היין הבסיסי של היצרן – Domaine Eugenie Carrion, Chablis 2018 – היה גם הוא נעים וטוב, מוכן יותר לשתיה ופחות חומצי.

LaCheteau Touraine Sauvignon Blanc 2018
100% סוביניון בלאן מטוריין. מאוד ארומתי, פרחוני-אשכולייתי. הפה מתקתק, אבל חומציות טובה מאזנת אותו. (89)

אם אתם בעניין של יין סוביניון בלאן "עשוי לטעם" או ל"תדמית", אזי הסוביניון בלאן של Matua הניו זילנדי עושה את העבודה בצורה נפלאה: יש בו כל מה שצריך מבחינה ארומתית, גם אם הוא מתוק מדי וחסר מורכבות אמיתית.

שני יינות אורגניים "טבעיים" מיקב שנקרא Bio-bio ונמצא באיטליה: מרלו (מסיציליה?) מבציר 2017, שהיה ארומתי-אנימלי וטוב. הפה מוזר במקצת, טאני ומפולפל. יין מעניין, גם אם לא "גדול". צריך קרור. (86). השרדונה (מוונטו?) – 2018 – טוב ממנו, בעל אף יחסית עדין ופה נקי. יין נחמד, לא הרבה יותר, אבל טוב (87).

עוד מאיטליה:  Casa Defra Rosso Riserva Colli Berici 2015
יין בעל צבע סגול טוב, סגור יחסית וצעיר באף, הפה  חומצי וטאני וניכר שיש לו עדיין זמן. בסך הכול יין במחיר די בסיסי – 75 ש"ח – שבהחלט עובד יפה. (89)

מעבר לכל אלה: פנפולד'ס עושים את העבודה בצורה מצוינת – סיקרתי את היינות רובם ככולם לא מזמן: מאוד אהבתי את ה- 2018 Koonunga Hill Shiraz Cabarnet : המון אקליפטוס באף, פירות אדומים-סגולים ופלפל שחור נפלא. הפה טאני אבל מאופק ולא עמוס או בשל מדי. (90)

Bin 28 Shiraz 2017 היה גם הוא מעולה, עם אף מאוד מרשים ופתוח, נדיב. מעט ירקרק, אבל טוב. (89). לסיום, פנפולד'ס Bin 138 Shiraz Grenache Mataro בציר 2017 היה בעל פה מהודק, מתקתק מעט אבל טוב. זהו יין טאני, שהייתי שותה בחדווה בכל ארוחת ערב טובה. (90)

כל הצילומים – מאתר "אקרמן".