קורס יינות אוקראינה

קורס יינות אוקראינה

אוקראינה עכשיו בחדשות, אבל האם ידעתם שיש בה תעשיית יין גדולה ופורחת? קורס מקוון של האקדמיה ליין באוקראינה מבטיח ללמד אתכם הכול על תעשיית היין, וגם לעזור לכם לתמוך בה

באוקראינה יש 400,000 דונם של כרמים וכמאה יקבים המייצרים ומוכרים יין באופן פעיל. ביניהם, יש מפעלים גדולים לייצור יין, של מיליוני בקבוקים בשנה כמו קובלבו (20 מיליון בקבוקים) או שאבו (15 מיליון ליטר), ויש יקבים זעירים אך ייחודיים המייצרים 10,000 בקבוקים או אפילו כמה אלפי בקבוקים בשנה.

לפני המלחמה ייצרה אוקראינה כמיליון הקטוליטר יין, פי שבעה פחות מפורטוגל ופי 2.5 פחות מיוון. עם תחילת המלחמה, כ-20% מהשטחים האוקראינים נכבשו על ידי רוסיה, כולל דרומיים ,שבהם ריכוז הכרמים והיקבים היה גבוה במיוחד.

עשרות יקבים קטנים שאפילו לא היו באזור המלחמה סבלו מהפגזות רקטות, גיוס עובדים לחזית ובעיות ברשתות לוגיסטיות. לדוגמה, במהלך הימים הראשונים של המלחמה, חיילים רוסים הרסו כליל את המפעל שייצר בקבוקים בעיירה בשם הוסטומל.

בית הספר האוקראיני ליין Vitis.Pro הכין קורס מקוון על יין אוקראיני. הקורס כולל תשעה שיעורים משעשעים המספרים לצופה על ההיסטוריה של היין באוקראינה, זני ענבים, כולל זני ענבים אוטוכטוניים, וכמובן, על היקבים המרגשים ביותר ויינותיהם.

חשוב לדעת שכל הכסף שנאסף ממכירות הקורס יוקדש לעזרה ליצרני יין קטנים שסבלו מהמלחמה. מחיר הקורס שאותו ניתן למצוא ב- Udemy, הוא 30 יורו.

אתם מוזמנים להיכנס לקישור הזה ולהרשם לקורס.

ולקנות את הקורס כדי להכיר יינות אוקראינים. לישראל אין עדיין יבוא מסודר של יינות מאוקראינה, אבל מי יודע? אולי העניין והצורך יעשו את שלהם?