קוניאק Camus עם וינטג'ים חדשים

יצרנית הקוניאק העצמאית-משפחתית הגדולה האחרונה שנותרה, יוצאת עם מהדורה מוגבלת של קוניאק משנות בציר שונות. בין השאר מוציא הבית גם קוניאק של Pionneau, משנת 1969

לידיעת הנוסעים לאמריקה: בסתיו הקרוב תוציא קמי קוניאקים מבצירי 1964, 1970, 1971, 1974, 1980, 1988, 1989, וקוניאק בציר 1969 מבית Pionneau, שאותו רכשה המשפחה בשנות ה- 60 המאוחרות של המאה שעברה.

קמי מוציאים וינטג'ים

כל הקוניאקים בהם מדובר מוצאים ומבוקבקים ישירות מהחבית וללא סינון בקור או הוספת קרמל לתיקון צבע. המחירים מתונים למדי, וינועו בין 280$ לבקבוק ל- 1,250$ לבקבוק, בעוד הפיונו יימכר במחיר גבוה מעט מזה. ההבדלים בין הקוניאקים השונים מתבטאים לא רק בצבע – מזהוב קש לצבעים עמוקים יותר – אלא גם באופי מבחינת ארומות וטעמים; פרופילים שהיצרן אומר שמשקפים את ההבדלים בין שנות הבציר השונות. בציר 1970, למשל, נחשב ל'בציר של המאה' בקוניאק, בעוד שבציר 1980 היה בציר קטן במיוחד, ולכן נדיר מאוד.

קמי היא יצרנית הקוניאק החמישית בגודלה בצרפת, ובכלל, נחשבת לבית מעניין: קודם כל, היותו יצרן משפחתי – דור חמישי – הוא כבר עניין נדיר, בין הבתים הגדולים. חלק מהקוניאק שלו מגיע מבורדרי – אזור קטן ויחודי מאוד בטעמיו. הוא היה הראשון והמשמעותי ביותר לפתח את שוק הדיוטי פרי, בשנות השישים, וכיום הוא מוכר לא רק קוניאק, אלא גם שמפניה ואפילו מצוי בעסקי הקפה. עניין נוסף הוא החיבור החזק שלו לסין: סיריל קמו – הדור החמישי של הבית, שבידיו מופקדים כיום עסקי החברה,הוא בעל עניין מיוחד ורב בתרבות הסינית. הוא נכנס לסין עם הקוניאק כבר לפני שנים, ואפילו התחתן עם אשה סינית: איזבל קמו היתה ידועה לסינים בשם Ma Chunhui: ילידת בייג'ין, שהפכה שחקנית וזמרת אופרה סינית. בשנת 2010 פתחו הזוג חנות ומרכז יין גדול – שכולל גם מסעדה  – במרכז בייג'ין, וחברה שעוסקת בשיווק וייצוא של משקאות סינים, לצרפת ולעולם.

הוינטג'ים יהיו זמינים בשוק האמריקאי כבר בחודש הקרוב.