קווה קודורניו-רוונטוס חוזרת לישראל

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

קווה קודורניו רוונטוס חוזרת למדפים בישראל, ביבוא ישרקו-הסקוטית. בים "מוצרי הקווה" הבסיסיים, זו בהחלט בשורה טובה (וורודה)

בסוף החודש הזה – יולי – יחול חג האהבה היהודי, הלוא הוא ט"ו באב. אני מקדים את המאוחר, וטורח, כיון שיש משהו בסיפור של קודורניו שמזכיר ומתאים ליום האהבה; סיפור חיבור בין שני יקבים ומשפחות יין מפורסמות.

אני לא בטוח שמדובר בדיוק בסיפור רומיאו ויוליה, אבל הפואנטה חביבה.

רוונטוס רוזה
רוונטוס רוזה: 68 ש"ח לבקבוק עם הרבה טעם (צילום יח"צ).

קודורניו הוא יקב מאוד ותיק, ששורשיו במאה ה- 16. השמפנואה יכולים לרקוד ולחולל בכרמים עד מחרתיים, אבל זה הופך את הבית למוסד הוותיק ביותר בין יצרני היינות המבעבעים. זה לא אומר שיצרו שם יין מבעבע לפני שייצרו בשמפן, אבל כעסק חי – קודורניו היו שם קודם.

כמאה שנים אחרי שמשפחת קודורניו נכנסה לעולם היין ועסקיו, שכללו גם מסחר בחביות ומכלים, נולדה למשפחה בת בשם אנה. אותה אנה תהפוך ליורשת של עסקי המשפחה (למרות שהייתה לה עוד אחות) ובגיל 14 בלבד היא מתחתנת עם מיגל רוונטוס, בן ליצרני יין אחרים מקטלוניה – משפחת רוונטוס. מיגל, אגב, הוא בן 25 כשהוא מתחתן עם אנה.

רוונטוס הוא יצרן הקווה השני בגודלו כיום, הוא הבית שאחראי לכך שקווה מצייצרים בהשיטה המסורתית: ז'וזפ רוונטוס היה הראשון שייצר קווה "כמו בשמפן", בשנת 1872.

אחרי משבר החברה הסקוטית, ישרקו וטיב טעם מחזירות את קודורניו רוונטוס לישראל. במגוון אפשר יהיה למצוא שלושה מוצרים:

Anna de Codorniu – קווה יבשה
Anna de Codorniu Rose – קווה רוזה יבשה
Codorniu Seleccion Raventos Rose – קווה רוזה יבשה שעשויה מ- 100% פינו נואר, ותמכר במחיר של 68 ש"ח בלבד.