קברנה סוביניון לראש השנה

הנה כמה יינות קברנה סוביניון חדשים, שיצאו לקראת ראש השנה: כולם יינות טובים, ברמות מחיר בינוניות ומעלה; עד 110 ש"ח

רקנאטי קברנה סוביניון 2011

צבע אדום-סגול כהה, אף נעים אבל קצת חם. הפה בשרני, בעל חמיצות טובה, טאני ובעל סיומת בינונית.

פסגות אדום

psagot edom 2010
בקבוק עם overweight: פסגות אֶדום 2010 (צילום: איל קרן)

2010

לא ממש קברנה סוביניון נטו, אבל ראיתי לנכון לשלב אותו כאן, בעיקר בגלל 'משקלו' הסגולי. זהו בלנד מעניין של קברנה סוביניון, מרלו, קברנה פרנק ופטיט ורדו – בלנד בורדו ממש – שעבר התיישנות של 14 חודש בחביות אלון צרפתיות ואמריקאיות. היין עשוי בסגנון המוכר של היקב, שרבים מתחברים אליו בקלות: יין כבד יחסית, מלא מאוד, עם טעמי עץ מתקתקים: וניל ושוקולד. אפשר ליהנות ממנו לצד גבינות מתיישנות, חריפות קמעא, או אפילו קצת שוקולד. 110 ש"ח לצרכן. בקבוק כבד.

שורק קברנה סוביניון 2009 כרם יוסף

לא הרבה יוצא לי לדווח על יינות של שורק ויקבי בוטיק קטנים, בזמן האחרון, וחבל. נו"ן שלי. הדבר הראשון שנדרשתי אליו כאן היה בקבוק היין עצמו – כבד מאוד, כהה. היין שבתוכו בעל צבע אדום-דם כהה, כמעט אטום. האף ירקרק-כבד. פה חלק במתקפה, מתובל, עם לא מעט עץ. חמיצות גבוהה, שמשתלבת יפה בטעמי פירות יער בסיומת המעט מרירה. יין מעניין בהחלט.

טוליפ קברנה סוביניון רזרב 2009

צבע סגול לא אטום, אלא כהה. האף מעט ירקרק, בלי להפריע יותר מדי. הפה מתובל, טוב, טאני מאוד, עם חמיצות גבוהה. מאוד יבש בסיומת ועם הרבה פלפל שחור. זהו יין צעיר וטוב, שעדיין לא מגיע לכלל ביטוי.

יקבי רמת הגולן ירדן קברנה סוביניון 2008

שווה להזכיר את היין הזה, שבימים אלה אפשר לטעום אותו בסניפי 'דרך היין', לקראת החגים: הבנצ'מרק של הקברנה בארץ הוא מאוד פירותי ועשיר, רחב, עם שמץ ירקרקות. טאני מאוד, עם טיפה מתיקות של פרי. הוא לא כבד, אבל עדיין סגור, גם אחרי זמן לא קצר בכוס…

(צילום תמונה ראשית: יקב שורק)