צרעה ופלם קנו יקב וכרמים בבורדו

haut moulin

יקב פלם ויקב צרעה מודיעים על רכישה משותפת של יקב באיזור ה-Haut Medoc שבבורדו (פורסם רשמית בצרפת ב- 6 בפברואר השנה).

Chateau Tour du Haut Moulin, יקב מדורג Cru Bourgeois, הוקם בשנת 1870 וכרמיו משתרעים על שטח של כמאה דונם. היקב נרכש מידי ליונל פואטו, דור שישי למייסדים. פואטו ימשיך לשמש ככורם היקב.

כרמי היקב משתרעים על פני 100 דונם ומבוססי חול וחצץ. הם נהנים מהשמש והמיקרו אקלים הטבעי שכן האחוזה ממוקמת ליד שפך הג'ירונד. הגיל הממוצע של הגפנים הוא 25 שנים והכרם כולל 50% קברנה סוביניון, 45% מרלו ו-5% פטי ורדו. הגפנים ממוקמות על פסגות גבעות מעוגלות עם חצץ, בצמוד ל FORT MEDOC המפורסם. הייצור הממוצע של הכרם הוא 60,000 בקבוקים בשנה. היינות מתיישנים בחביות עץ אלון צרפתי בין 12 ל-15 חודשים כולל 30% מעץ אלון חדש מדי שנה. היקב עצמו הוא בעל דרוג קיימות HEV3 של משרד החקלאות הצרפתי.תווית היקב

תפישת הייננות והכורמות של היקב תעוצב ותובל ע"י הייננים של יקבי פלם וצרעה: גולן פלם, ערן פיק MW ודן שיינמן. וינסנט דופוש – יועץ בכיר באיזור בורדו, אשר עובד עם מגוון מהיצרנים הטובים באיזור – ישמש כיועץ לקבוצה. שלושת הייננים יתחלקו העבודה בבורדו בתקופת הבציר, מסר לי ערן פיק, וחלק מהיין יהיה יין כשר. בהמשך, הוא הוסיף, יהיה ליקב יינן מקומי.

"במהלך השנים האחרונות חיפשנו יקב בעל כרמים הנטועים בטרואר מצוין בבורדו, חיפשנו נכס שיאפשר לנו לייצר יין שישקף את התשוקה שלנו לאיזור הזה." אומר ערן פיק, יינן יקב צרעה. "לאחר מסע ארוך ומלמד, מצאנו את מה שחיפשנו ב-Chateau Tour du Haut Moulin. כרמי היקב נטועים על טרואר נפלא, בקרבה לנהר הז'ירונד. הכרמים וההיסטוריה של המקום, בשילוב עם המסורת והניסיון של משפחת פואטו – כל אלה מייצרים הזדמנות יוצאת דופן. אנחנו נרגשים מאוד להתחיל וליישם את הידע והניסיון שלנו באחד מאזורי היין האיקונים בעולם. אנחנו גאים להמשיך את המסע אליו יצאנו  לצד צוות משפחתי חזק שחולק חזון משותף".

יקב פלם נוסד בשנת 1998 ע"י האחים גלעד וגולן פלם יחד עם אימם קמליה.

יקב צרעה נוסד בשנת 1993 ע"י רוני ג'יימס. היקב נמצא בבעלות משפחת חברוני מאז שנת 2006.