צ'ילאג: שני לבנים חדשים

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

אורנה צ'ילאג שחררה לשוק שני יינות לבנים חדשים. אחרי דשדוש מה בתחום הלבן, השניים האלה נראים כמו חדשות טובות

אורנה צ'ילאג טענה במשך תקופה ארוכה מאוד, שהיא לא מתכוונת או רואה דרך לייצר יינות לבנים בישראל, כיון שהארץ חמה כל כך. "אני לא הולכת להוסיף חומצה." היא אמרה, "והיות וכך, אין לי גם מה לעשות יינות לבנים." כמו כל פוליטיקאי טוב, גם אורנה יודעת שבייננות כמו בייננות, אין מה לקבע מסמרות. בינתיים 'נהיה' השנין בלאן, בשנת 2010, וקמו לה גם יינות אחרים. בשנה שעברה היא ככל הנראה הצליחה למצוא פרי שיהיה טוב מספיק לטעמה בכרם בן זמרה, ואחרי הכל, הוציאה השנה לראשונה סוביניון בלאן וגם ויונייה.

הוויונייה 2011 היה מעט רזה לטעמי, ונוטה להיות 'לא לכאן ולא לכאן'. נכון, לא כל יין כזה צריך להיות בסגנון רמת הגולן, אבל בכל זאת, הייתי רוצה קצת יותר פרי, ותחושת מלאות טיפה טובה יותר בפה. הסיומת קצרה והארומות – over all – לא מאוד "ויונייה". 85 ש"ח ליין בוטיק טעים, אבל לאו דווקא 'ויונייה'.

באשר לסוביניון בלאן, התמונה שונה. זהו כבר סוביניון טוב, ואפילו אם הוא לא לגמרי נקי, הרי שהוא נעים מאוד, עשוי נכון ומאוד מהנה. הוא עשוי על הצד הטרופי יותר, עגול ובעל חומציות וחמיצות מתונות יחסית. רצוי לשתות אותו קר, וכאמור – הוא מהנה מאוד.

85 ש"ח גם לסוביניון בלאן. קניה טובה.