יקב ציון אולד סיטי – שני יינות קינוח אדומים לפסח

יין אדום מחוזק - אולד סיטי יקב ציון

יקב ציון, אחד מהיקבים ה'ירושלמיים', הוציא לקראת פסח שני יינות קינוח אדומים, במיתוג חדש: Old City Sweet Red ו- Old City Port Style

יינות קינוח – במיוחד אדומים – הם לא קטגוריה פשוטה בעולם היין. בשנים האחרונות אנחנו רואים דעיכה מסוימת של סגנון זה, לא מעט בגלל "השתכללות" הטעם בעולם ומעבר ליינות יבשים וקלים יותר, ודי הרבה גם בגלל שיקולים קלוריים: אנשים נרתעים מתכולת הסוכר הלא נמוכה של יינות אלה, ובנוסף על כך החיזוק שלהם באלכוהול הפך אותם לא ידידותיים לנהג הפיכח.יקב ציון יין אדום מתוק אולד סיטי

ועדיין אני פוגש לא מעט, כולל חובבי יין שאולי לא יהיו מוכנים להודות בכך, שכוסית יין קינוח מתוק לא עושה להם רע, במיוחד אחרי האוכל. בקרב קהילות רבות – במיוחד חרדיות – זהו עדיין אחד מסגנונות היין המבוקשים ביותר, ולא רק לפולחן. שווה לכן להתעכב על שני היינות האלה, במיוחד לפני פסח.

יינות הקינוח Old City של יקב ציון משלימים תהליך מיתוג מחדש של היקב, שרוצה להדגיש את המקורות הירושלמיים שלו, ואת הצמיחה שלו מבין חומות העיר העתיקה. ביקב הזה עדיין מחזיקים בני אחד מחלקי משפחת שור (חלקים אחרים של המשפחה עוסקים גם כן ביין, ביקבים אחרים), שמייצרים יינות גם תחת מותג 1848, שהוא המותג הגבוה יותר של היקב.

כדי לייצר את היינות האלה בחר היינן, צבי שור, בעיקר בענבי מרסלאן. לדבריו, בבשלות מלאה מהסוג שדרוש לו לייצור יינות קינוח, זן זה יכול להגיע לפוטנציאל אלכוהול גבוה.

שני היינות הם למעשה יינות מחוזקים (בכוהל מולאסה). השימוש במונח או בשם "פורט" עדיין קיים בישראל, למרות העובדה שהמונח הוא שם מקור מוכרז:

ציון יין אדום (מחוזק) מתוק "מתיישן"  

בציר: 2019

היין מופק מ 70% מרסלאן בשלים מהגליל בשילוב 30% ענבי מלבק מהרי יהודה ושהה כעשרה חודשים בחביות 'בורדו' (225 ליטר).  הוא רך, בעל טאנינים טובים ועוקצנות אלכוהול קלה. (99 ש"ח לצרכן)

ציון יין אדום מחוזק בסגנון פורט

בציר: 2018

היין מופק מ- 100% ענבי מרסלאן בשלים שנבצרו בבציר ידני מכרם בגליל.  היין התבגר כשנתיים בחביות עץ אלון 225 ליטר, בחצר היקב חשופות לשמש (129 ש"ח). זהו יין קינוח מאוד אופייני לסגנון הזה בישראל, עם טעמי דבלים ופירות מיובשים. הוא טאני ובעל 'עובי' טוב. לשתות מקורר או על קוביית קרח.

צילום: יח"צ יקב ציון