פרנו ריקאר: פרוייקט גונטברג לקוקטיילים

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

אני לא יודע מי איש השיווק ההזוי שבחר לפרוייקט הזה את השם, אבל פרנו ריקאר מדווחת שהיא מפתחת מערכת למשלוח משקאות ישירות לבית הצרכן. ולא, לא מדובר במכירה ישירה של בקבוקים

חברת המשקאות הגדולה שחררה את התמונה ופרטים על מערכת חדשה שאותה תציע ככל הנראה ישירות ללקוחותיה הפרטיים בכל העולם. האם ישירות ממטה פרנו ריקאר או דרך היבואני והנציגים שלה? אין לדעת בינתיים.

גוטנברג של פרנו ריקאר
גוטנברג של פרנו ריקאר

הפרוייקט, שזכה לשם הקוד "פרוייקט גוטנברג" (ולא על שם הפרוייקט גוטנברג הזה) על שם ממציא מכונת הדפוס, נראה כמו שש קסטות וידאו "ביטא" של פעם, מעוצבות בהשראה העיצובית של אפל, בגוני לבן-אפור.

את הקסטות האלה אפשר יהיה להזמין באינטרנט – ולהחזיר למחזור . האורך של כל המתקן הוא 25 ס"מ, גובה הקסטות הוא 13 ס"מ והן יכילו 750 מ"ל של משקה כל אחת. המשטח עליו יוצבו הקסטות יזהה מה יש בקסטה – כולל תכולה – ובעזרת המחשב אליו יהיה מחובר, יספק אפשרות להכין מתכוני קוקטיילים שונים ל- 15 – 20 אנשים (או 'סיבובים'). אפשר יהיה לחלוק חוויות ומתכונים באתר החברה ובפייסבוק (שימות, עד 2017?) ובכלל, ליהנות מחוויה שלמה משולבת רשת ועולם אמיתי.

בינתיים מדברת החברה על וודקה, רום, ויסקי, טקילה, ג'ין, קוניאק ולמעשה כל סוג משקה ושילוב שלו. ניתן להציב אותו בכל מקום – כולל בספריה – ולמזוג משקאות לפי הרצון. כאשר הקסטות יתרוקנו יקבל הלקוח הודעה. הוא יוכל לבחור לזרוק אותן לפח או להעביר למחזור על ידי החברה. משלוח של קסטות משקה חדשות יבוצע בתוך יום אחד.

הנסיון במתקנים מהסוג הזה מלמד שאין להם סיכוי גדול אם הם לא הופכים לסטנדרט. זה, אלא אם כן קוראים לך סטיב ג'ובס. היות ולפרנו ריקאר קוראים 'פרנו', לעסק הזה יש סיכוי לא רע להפוך לעוד סוג של מכונת קפה, שהסינים יפתחו לו תואמים וקסטות תואמות עם כל מיני 'תכולות' מוזרות, כאלה ואחרות. צ'יפים פרוצים, חלופיים ומכוסים כבר ראינו בכל התחומים, ואם זה באמת יהיה שוס, זה בוודאי – לדעתי- יגיע גם לכאן.

בינתיים, פרנו ריקאר אומרים שלא מדובר במכונת משקאות דמויית מכונות קפסולות לקפה. שהחוויה והתקנת הקוקטיילים הם העניין החשוב, כי למזוג משקה אפשר גם מבקבוקים. ואגב בקבוקים, ככל שזה נוגע לצרפתים, מדובר בתחילת קיצו של עידן הבקבוק…

לי זה נראה שפרנו ריקאר היו עושים טוב יותר אם היו קוראים לפרוייקט הזה פרוייקט גנספלייש, על שמו ה'אמיתי' של גוטנברג. אז לפחות אפשר היה לומר שהוא נראה כמו עורבא פרח, או משהו. אה, אבל הנבואה נתנה לשוטים וקטני אמונה, אז אסיים, בשלב זה.

מקור: Les Echos,fr