פסטיבל היין ה-24 במטה יהודה

פסטיבל היין יהודה

יקבי אזור יהודה מארחים את חובבי היין בסופי השבוע שבין ה-2 ביוני וה- 25 ביוני; שלל אירועי מוסיקה, השקת יינות חדשים, מפגשים עם ייננים ועוד

אירוע פתיחה: יום חמישי 2 ביוני בשעה 20:00 במלון יד השמונה, עם טעימות ממבחר יינות מ-35 יקבי מטה יהודה.

עשרות יקבי הבוטיק של אזור יהודה נרגשים לחגוג השנה את פסטיבל היין של מטה יהודה. גם השנה, זו השנה ה-24, מציע הפסטיבל חגיגת תיירות, יין, חקלאות ותרבות. האירועים מעניקים הצצה אל מרתפי היין ואל דרך העשייה וייצור היין ומלווים במפגשים, השקות של יינות חדשים, אירועי מוסיקה ותרבות ועוד.

הפסטיבל ייפתח באירוע מרכזי חגיגי שיתקיים ביום חמישי ה-2.6 החל מהשעה 20:00, בגן התנכ"י של מלון יד השמונה. באירוע יציגו 35 יקבים מהאזור כולו. עלות הכניסה: 60 ₪ כוללת כוס יין וטעימות ללא הגבלה.

במהלך ארבעת סופי השבוע שלאחר אירוע הפתיחה (3.6-25.6), תתקיים סדרת אירועי תוכן שיחשפו בפני המבקרים אוהבי היין והקולינריה את המסע של יקבי האזור במהלך השנים:

  • ביקב יהודה יושק לראשונה יין מלבק ששהה בחביות עץ 24 חודשים.
  • ביקב קדמא יוצגו יינות רזרב וגרנד רזרב מבציר 2018, פטי ורדו מבציר 2020. כמו כן תתקיים סדנת יין של ד"ר ארקדי פפיקיאן, שתיקח אתכם אחורה בזמן לתקופות קדומות בהן יצרו יין ותשלב יינות משנים קודמות של היקב לצד יינות עכשוויים.
  • ביקב הדר תנגן רביעיית טוסקניני יצירות מאת מנדלסון, פיאצולה ודבוז'אק. כמו כן תיערך טעימה מודרכת של יינות רוזה אזוריים בהנחייתה של אשת היין, אורית גריבויים- לירון.
  • במשק יין הנס שטרנבך יהיו הופעות ג'אז של הלהקות דואו ג'יפסי וספיצ'לס
  • יקב עגור יארח למפגש מיוחד את היקבים השכנים – הדר ומטלר – וגם יקיימו מפגש בו תתנגן מוסיקת קאנטרי ובלוגראס.
  • ביקב ברבדו יקיימו מופע עם להקת ג'אז
  • ביקב צובה וביקב צפרירים יקיימו ערב בשר ויין.
  •  בכרם ברק יקיימו הפנינג שבועות עם בופה חופשי של מאכלי חלב, מוזיקה חיה, עמדת קליעת זרי פרחים לראש ויוגשו יינות היקב במזיגה חופשית.

בארבעת ימי שישי של הפסטיבל יתקיימו סיורי יין מודרכים שישלבו ביקור במספר יקבים שונים בכל פעם, עם טיול בין נופיה התנ"כיים של מטה יהודה. עלות סיור: 180 ש"ח לאדם.

היקבים המשתתפים בפסטיבל: יקב נבו, יקב רמ"א, יקב סוסון ים, יקב רביב, יקב קטלב, יקב יהודה, יקב קסטל, יקב צובה, יקב רזיאל, יקב רוגלית, יקב יפו, יקב עמק האלה, יקב צפרירים, משק יין הנס שטרנבך, יקב ספרה, יקב קלע דויד, יקב שריגים, יקב עגור, יקב מטלר, יקב הדר, יקב פלם, יקב טפרברג, יקב צרעה, יקב מוני, יקב קדמא, יקב קלו דה גת, יקב פאר, יקב נבות, יקב כרם ברק, יקב שורק, יקב ברבדו, יקב בזק, יקב בן נון, יקב רד פואטרי, יקב בר גיורא.

לפרטים נוספים: מחלקת התיירות מטה יהודה, 8108* או בטלפון: 02-9958650

באתר:  www.tour-yehuda.org.il ובעמוד הפייסבוק 'הלב הירוק תיירות מטה יהודה'