פסטיבל היין במטה יהודה חוגג 20

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

אירוע פתיחה: יום חמישי 29 בנובמבר בשעה 19:30 במלון יד השמונה עם טעימות ממבחר יינות של 33 יקבים מאזור מטה יהודה

עשרים שנה לפסטיבל היין של מטה יהודה; אירוע שחוגג את העשייה של היקבים באזור, ומאפשר לחובבי יין מכל רחבי הארץ להכיר מקרוב את החקלאות, היקבים והאנשים העומדים מאחורי היין, וכמובן את שלל היינות האזוריים.

אירוע הפתיחה של הפסטיבל יתקיים ביום חמישי, 29 בנובמבר, במלון יד השמונה.

כל 33 היקבים המשתתפים בפסטיבל יגיעו עם היינות הנבחרים שלהם לחגיגת יין. המבקרים יוכלו לטעום ממבחר יינות מכרמי האזור ולהכיר את הייננים ובעלי היקבים, ליהנות מהאוויר הצלול כיין, והכול, לנופם של ההרים אשר מקיפים את המלון.

עלות הכניסה לאירוע היא 60 ש"ח, כולל כוס יין וטעימות ללא הגבלה. (הביאו נהג תורן!)

שימו לב שאתר מטה יהודה מבולבל לחלוטין, ולא מאפשר גישה נוחה למידע:

אל תנסו את לוח האירועים, כי תגיעו לדף כללי  בלבד – זה. חודש דצמבר לא מעודכן, אז אין איפה למצוא מידע על סיורים או ביקורים. דף היקבים שפתוחים בשבתות עדכני לנובמבר 2015. חסרים בו יקבים כמו הדר וכרמא, ובטח אחרים.

דף בתוספת אפשרות לתשלום עבור סיורים (בלי מידע על אודות הסיורים עצמם) יש כאן.

אני מאחל לכל תיירי היין הנאה רבה בניסיון למצוא מה קורה איפה, במהלך החודש הזה. נסו אולי בדף הפייסבוק, למרות ששם יש בעיקר טיפים על איך לקשור שרוכי נעליים.

איך קושרים נעליים
יותר חשוב מהאירוע הגדול ביותר והחשוב ביותר לעשרות עסקים 'קטנים וגדולים באחת מהמועצות האזוריות הגדולות בארץ. בושה.

במהלך סופי השבוע של הפסטיבל (30 בנובמבר עד 22 בדצמבר) יתקיים מגוון אירועים ייחודיים ביקבים השונים באזור:

  • במושב עגור יתקיים ארוע משותף לשלושה יקבים שכנים – יקב הדר יארח את הייננים של היקבים מטלר ועגור, לטעימות יין מודרכות והפתעות נוספות.
  • בהמשך הפסטיבל יארח יקב הדר גם שני מופעים: קונצרט שכולו יצירות מאת המלחין הצ'כי אנטונין דבוז'אק, עם רבעיית דפנה וחברי התזמורת הפילהרמונית, והשני מופע של המוסיקאי והיוצר יאיר דלאל.
  • ביקב קדמא ישיקו את יינות 2016 ו- 2015 Reserve שלהם, בערב שמח בכניסה חופשית. בהמשך הפסטיבל הם גם יקיימו ערב צרפתי הכולל את יינות היקב ותפריט צרפתי של השף ירון אורלב, ושבת גיאורגית, עם מוזיקה גיאורגית, הדגמה של פתיחת הבצק הייחודי וכמובן שלל חצ'פורי ומנות נוספות מהמטבח הגיאורגי.
  • יקב עמק האלה ישיק את היין המבעבע החדש שלו – Blanc de Blanc וגם יארח טעימות יין מקצועיות בכוסות רידל.
  • ביקב צפרירים יושקו יינות חדשים בליווי מוזיקת ג'אז חיה ומנות שף מיוחדות לצד היין, וביקב גיזו ישיקו יינות חדשים לצד מטעמים מעשה בית.
  • השקות של יינות חדשים יתקיימו במהלך ימי הפסטיבל גם ביקב סוסון ים ויקב כרמא, יקב שמשתתף לראשונה בפסטיבל.

בארבעת ימי שישי של הפסטיבל יתקיימו סיורי יין מודרכים שישלבו ביקור בשלושה יקבים שונים בכל פעם בטיול בין נופי התנ"ך של מטה יהודה. עלות סיור: 100 ₪ לאדם.

היקבים המשתתפים בפסטיבל:

יקב יפו, יקב רוגלית , יקב קלע דוד, יקב עמק האלה, יקב משק יין הנס שטרנבך, יקב לה טרה פרומסה, יקב נבו, יקב רמ״א, יקב סוסון ים, יקב רביב, יקב קטלב, יקב ספרה, יקב צפרירים, יקב שריגים, יקב עגור, יקב מטלר, יקב הדר, יקב קסטל, יקב כרמא, יקב מצודה, יקב יהודה, יקב ענתות, יקב צובה, יקב גיזו, יקב נבות, יקב כרם ברק, יקב שורק, יקב ברבדו, יקב טפרברג, יקב מוני, יקב צרעה, יקב פלם ויקב קדמא.

לפרטים נוספים והרשמה לסיורים: מחלקת התיירות מטה יהודה, 8108* או בטלפון: 02-9958650

באתר:  www.tour-yehuda.org.il ובעמוד הפייסבוק 'הלב הירוק תיירות מטה יהודה'