פלדשטיין: דבוקי 2023 וגילגמש 2020

יינות יקב פלדשטיין

אבי פלדשטיין מחולל שני יינות מצוינים לקראת הפסח השנה: הדבוקי 2023 הוא הטוב ביותר שאני זוכר – בוודאי מכל מתחריו. עד כדי כך, שבפעם הזאת נראה שהיין שווה לא רק את האמירה המקומית-אקזוטית-היסטורית-אנקדוטלית, אלא את האמירה הייננית, שמציבה אותו בשורה אחת עם יינות ישראלים מעולים. מלבד דבוקי, יש בו אחוזים קטנים של זנים מקומיים אחרים, ולא, כפי שאולי תתפתו לחשוב מטעימה, זנים בינלאומיים חומציים.

בחזית האדומה, הגילגמש 2020 הוא בלנד מורכב, שפלדשטיין מדייק עד אימה כדי שכל מרכיב שבו ייתן בדיוק את מה שהוא צריך. איך יודעים? זהו יין הרמוני, מהנה מאוד, שיש בו צדדים 'קלים', לצד מורכבות משכנעת ומרשימה מאוד. ב'סומליה 2024' טעמתי את ה- 2017 שלו, שמוכיח שהבלנד בהחלט ראוי ויכול להתיישן היטב.

שני היינות נמכרים במחירים של 110-120 ש"ח, בהתאמה. מחיר מצוין, בהתחשב בנעשה בסצנת היין הישראלי.

אצל פלדשטיין כמו אצל פלדשטיין, שווה להביא את הקומוניקטים כלשונם, והינה הם. צילום: איל קרן.

פלדשטיין דבוקי 2023

בכרם

חמישה סוגי גפן מקומיים עתיקים חולקים את אותו גנוטיפ הקרוי לרוב דבוקי, והם גרסאות או קלונים שלו ("MOLECULAR BIOTECHNOLOGY", ינואר 2014). לעשיית יין זה משמשים שניים מהם, הגדלים בהרי יהודה ובמיוחד בגוש עציון.

הגפנים גדלות בהדליה של גביע ושל סוכה חברונית. גביע של דבוקי הוא גביע גבוה, ממנו נשמטים השריגים כלפי מטה, במעיין כדור ירוק גדול, כשהאשכולות גדלים חבויים בצל.

לאשכולות אלה מופע ירוק וחומצי. בעת שהמגדל מחליט, הוא זומר מעין חצאית גבוהה של השריגים, החושפת את האשכולות לשמש ולאור מוחזר מן הקרקע שסביב הגפן. לעיתים רבות עורם המגדל את השריגים הזמורים על ראש הנוף של הגפן, להגנה מפני השמש. חשיפת האשכולות משנה את מופעם אל הצד הזהוב והבשל, שבדבוקי מגיע בבריקס נמוך (גם בשל הצל שמספקות הזמורות על השריגים החיים). האשכולות נבצרים בשני המופעים עם יתרון לצד הזהוב.

ביקב

ביקב מרוסקים הענבים ועוברים להשריית זגים ארוכה בת לפחות יום אחד. לאחר מכן מופרד המיץ מן הזגים, ועובר לליל שיקוע מטהר. רק המיץ הצלול ביותר עובר לתסיסה במספר מיכלים, ובאמצעות מספר סוגי שמרים. לאחר תום התסיסה נשמר הדבוקי עד לפני הביקבוק על משקעי השמרים העדינים, הממשיכים להעשיר אותו, ובאותה עת גם לשמור על רעננותו, ולהגן על ניחוחותיו העדינים.

מחול הזנים

מרכיבי היין נשמרו בנפרד עד לפני הביקבוק, להתפתחות ושמירת רעננות. לרקח הסופי חברו כולם יחד. בשנים מסוימות, נשמרת מקצת היין על מלוא כמות השמרים, להפקת דבוקי על הצד החיזורי, או מתיישנת בחביות עץ. דבוקי זה, מבציר 2023, הוא כולו דבוקי שנשמר במכלים.

גילגמש 2020

גילגמש של יקב פלדשטיין הינו יין אדום אלגנטי וייחודי. מאוזן, מתובל ומלא נפח.

מדובר ב"פאזל מקורי" של יקב פלדשטיין העשוי משישה זנים שונים שמקורם בשלושה אזורי אקלים שונים ( גליל, הרי יהודה ומורדות הכרמל). היין קרוי על שם גיבור האפוס האשורי "עלילות גילגמש", מיצירות הספרות הקדמוניות ביותר הידועות לאדם.

בלנד המבוסס קברנה סוביניון תלת כרם חסון, מקבל עוקץ מגראנש, נפח מקריניאן וחיות פעלתנית ושתיות מארגמן וסירה, התוססים בחלקם באשכולות שלמים. בנוסף לכל אלו, נגיעה של רוסאן לבן שמוסף ליין כמו בעמק הרון הצרפתי.

סיפורו הייחודי של הזן חולש על שלושה אזורי אקלים שונים, מהגליל למורדות הכרמל ועד להרי יהודה, שלושה אזורים שמשתלבים ומתכנסים לבקבוק אחד ונהדר. רוח הבלנד בורדולזית, כשהטעמים ים תיכוניים.

היין הופק כחלק מהאג'נדה של יקב פלדשטיין להתחבר אל המקום בו הוא עוסק ופועל, חיפוש מקומיות וזהות של מקום ביין, אשר באה לידי ביטוי בזן הענבים המובחר ובסגנון עשיית היין בחיבור לאקלים המקומי.