פירה: שלושה יינות חדשים מבית סרטורי ורונה

סדרת פרטורי פירה

יצרן היין הגדול מוונטו, Sartori, מציג בארץ שלושה יינות חדשים בסדרה צעירה ורעננה בשם Fira. היינות נמכרים בישראל במחירים שסביבות 55 – 60 ש"ח ביבוא החברה הסקוטית (ישרקו).

סרטורי פירה ביאנקו

בלנד של גרגנגה –  ענב לבן אוטוכטוני – שרדונה וסוביניון בלאן. בלנד מקסים וארומתי, מומלץ.

הגפנים ממוקמות בגבעות בגובה 170 מטר מעל פני הים בין סואבה למונטפורטה. האדמה גירנית בעיקרה. הענבים מושארים להתבגר על הגפנים מעט יותר מהרגיל, הם נבררים בכרם ולאחר מכן נשארים לנוח על רשתות גדולות כ-10 ימים, תהליך שמוסיף טעם וארומה.

לאחר תסיסה מבוקרת, היין מתבגר עוד כחודשיים בחביות גדולות, מה שמוריד מעט רעננות וחומציות, אבל מגביר תחושה שמנתית בפה. זהו יין בעל ניחוחות של אפרסקים לבנים, משמש וסמבוק. הפאלט עסיסי, עם רמזים של אשכולית מהסוביניון בלאן, וטעמים מנטוליים קלים.

אם מוגש צונן, פירה ביאנקו הוא אפריטיף טעים עם סלטים עדינים או קיש. מעט חם יותר הוא הליווי המושלם לריזוטו פירות ים או סקמפי בגריל.

סרטורי פירה רוזה

יין הרמוני, מדויק ופריך.

הרוזה עשוי כולו מענבי קורבינה – אחד הזנים שמשמשים לייצור אמרונה, למשל – כאשר לאחר מעיכה, המיץ נשאר במזגע עם הזגים כמה שעות, ואז מופרד ומועבר לתסיסה; כולה בנירוסטה.

צבע הרוזה עמוק ומפתה עם גווני אלמוגים. בוקה של אדמונית, פריחת תפוז ונקטרינה שמשתלב יפה עם תווים פריכים של מנדרינה, מנגו ולמון גראס. לגימה משיי ואלגנטית עם מידה של מליחות ותחושת פה רכה – מעולה.

יין מצוין למנות ראשונות אבל גם כאפריטיף, אם מקורר טוב.

סרטורי פירה רוסו

הענבים נבצרים ונבחרים בכרם כשהם בשלים מעט יותר מהרגיל ולאחר מכן מונחים על רשתות גדולות למשך 25 ימים. תהליך זה מבטיח שהענבים מגיעים לשלב האידיאלי של ייבוש חלקי. לאחר התסיסה היין מושאר להתבגר בחביות גדולות למשך שישה חודשים מה שמפחית את תכולת הטאנין, מגביר את המורכבות ומדגיש את החריפות הטבעית של הענבים. לאחר ביקבוק היין מתעדן כשלושה חודשים.

ניתן לזהות בושם עז של דובדבנים ופירות יער, יחד עם ארומה שאין לטעות בה של ורדים אדומים ורמז לפלפל שחור.

פירה רוסו מתאים למנות ראשונות של פסטה טרייה עם רטבים שונים, פרמג'יאנו וחציל. אפשר גם להתאים אותו בהצלחה לבשרים על האש; רצוי לקרר ל- 16 מעלות.

צילומים: יח"צ חו"ל