פייר סליס מת. ואני ראיתי את זה רק עכשיו?!

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

חזיז ורעם. אני ממש מתנצל.

הוגארדן. מי שלא מכיר את הבירה הזאת, הוא לא חובב בירה אמיתי. אוקיי: הוא יכול להיות חובב בירה אמיתי, אבל עם חור בהשכלה. אני מדבר על הבירה הבהירה הזאת, המתקתקה, שמגישים בכוסות בגודל של אמבטיות, אבל ממש אין בעיה לגמור אותה…

פייר סליס, האבא של הוגרדן, מת

הוגרדן הוא מותג של בירה חיטה בלגי, בסגנון שנקרא Witteke, והיה פופולרי מאוד בעבר, ואז כמעט ועבר מהעולם. הסיפור ארוך, ותוכלו בוודאי למצוא אותו בכל רחבי האינטרנט, בדרגות כאלה ואחרות של דיוק והתאמה למציאות. הרעיון הכללי הוא, שהוא רק כמעט עבר מהעולם, בזכותו של אחד, חלבן בשם פייר סליס, שבציעירותו עבד במבשלה האחרונה שייצרה את סגנון הבירה הזה. כל זה בעיירה שלו, הוגארדן, שבעבר היתה ממלכה של סגנון הבירה הזה.

בשנות השישים של המאה שעברה, ממש על סף סגירת המבשלה והכחדת הבירה, סליס קנה את אותה מבשלה קטנה והחל לתפעל אותה תחת שם אחר. לבירה הוא נתן את שמה של העיירה – הוגארדן.

המבשלה של סליס זכתה להצלחה רבה, אבל כעשרים שנה לאחר שנפתחה, ואחרי גלגול נוסף שלה, פרצה בה שריפה גדולה, שכילתה אותה למעשה. העדר כיסוי ביטוחי מתאים גרמו לכך שסליס נאלץ למכור את המותג והמתכונים לאינטרברו, תאגיד הבירה הבלגי שמייצר אותה עד היום (יבואן: מב"י/IBBLS).

לאחר המכירה, סליס נדד לארצות הברית, שם הוא פתח מבשלה אחרת, בשם Celis White. במרוצת השנים הוא מכר את המבשלה והמותג החדש שלו לתאגיד מילר, שהחזיק בו מספר שנים, עד שמכר אותו ל- Michigan Brewing Company . המבשלה מייצרת היום ארבע בירות תחת המותג: Celis White, Celis Pale Bock, Celis Raspberry ו-  Celis Grand Cru.

פייר סליס מת בבלגיה, בן 86, ב- 4 באפריל, 2011.

תמונת הספר