פיוז'ן בקפה פולה: אחלה דיל לקיץ

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

Fusion, מיזם היין של דורון יצחקי, מגיע לראשון לציון, ל'קפה פולה': המתכונת פשוטה, עניינית ויכולה לעשות ליין בכלל וליינות של פיוז'ן בפרט, הרבה טוב

כרמי לבנשטיין – לשעבר יועצת ליקבי ברקן, טוליפ, תבור ואחרים, ומישהי שכבר נמצאת בעולם היין משהו כמו דור – נכנסה כשותפה במיזם פיוז'ן. מאז היא עושה לא מעט שיתופי פעולה עם מסעדות שונות. הנוסחא פשוטה: מנת אוכל במחיר סביר – לרוב מחיר אחד לכל המנות או מקסימום שני מחירים – וכוס יין שאותה אפשר למלא שוב ושוב, בתוספת מחיר, גם הוא קבוע. אחרי אירוע כזה שהיה בנס ציונה ואז באסמביה בבנימינה, היא ופיוז'ן מגיעים לקפה פולה, בראשון לציון.

יינות פיוז'ן (צילום יח"צ)
יינות פיוז'ן (צילום יח"צ)

אודה על האמת: את קפה פולה הכרתי רק משמועות. אני יודע שהמקום ותיק למדי ומסתבר שהוא על המפה (מיד גם על זה) כבר 14 שנה. אחד השותפים היה שותף ב'דקוטה' שאם זכרוני הגרוע לא מטעה אותי, הייתה בית לאחד, אלן טלמור…

כך או אחרת, בימי חמישי (החל ב- 11.7) הדיל ש'פולה' מציעה פשוט מאוד: 18 ש"ח למנת טאפאס + 30 ש"ח לכוס יין מהמבחר של פיוז'ן. את הכוס אפשר לגשת ולמלא לפי הרצון והחשק.

קפה פולה
קפה פולה

'פיוז'ן' מציע ארבעה יינות במסגרת הזו: שני יינות לבנים, חצי יבשים – גווירצטרמינר וריסלינג – ושני יינות אדומים – הקריניאנה שמקורו בספרד (בלנד של טמפרניו וגרנאש, בציר 2005) ובלנד של שיראז ומרלו אוסטרלי, מאותו בציר. האוסטרלי טיפב בוגר כבר, אבל עדיין מהנה וטעים. הספרדי משובח, עם טאנינים מצוינים וחמיצות טובה. הוא מתאים להרבה ממנות האוכל ש'פולה' הציגה. בכלל אגב, גם שני היינות הלבנים מצאו כאן שימוש: הם התאימו כמעט לכל מנה – מלבד אולי לקבבים ולחזה עוף – כולל מנת סלק; אתגר מיוחד בפני עצמו.

הדיל טוב מאוד, האוכל טעים, אם גם קצת לא לגמרי עדכני: לצד שילובים מעניינים של מטבח פרסי ומטבח מקומי, מגישים גם מנות שכבר יצאו מהתפריטים התל אביביים, נגיד ככה. אין לכם מה להתחבט בשמות המנות: הן לא בהכרח אותנטיות, אלא משקפות סוג של פיוז'ן בעצמן: פואה גרה דה פויו, ברנחנה קון לאבנה ואנסלדה פנצנלה הן רק שלוש דוגמאות, שלא להזכיר אחת, שהצליחה להוציא ממישהי את כל הנוקדנות האפשרית: צ’מפיניוס אה לה-פלנצ’ה שלא היו בה פירות ים אלא פטריות. איך שלא יהיה, מנת צ'מפיונס מנצחת וטעימה מאוד.

סלט ירקות טריים ומוצרלה - טעים ואכן טרי (צילום אתי/יח"צ קפה פולה)
סלט ירקות טריים ומוצרלה – טעים ואכן טרי (צילום אתי/יח"צ קפה פולה)

הדיל יהיה זמין למשך חודש לפחות ואולי גם עד אוגוסט, החל ב- 11 ביולי מהשעה 19:00 בכל יום חמישי. את האוכל תלוונה הופעות חיות – בלוז – כך שהפיוז'ן יהיה מושלם.

כתובת: רוטשילד פינת בן גוריון (פולה בן גוריון) ראשון לציון. חניה חינם מתחת לבניין, שנקרא גם מרכז בן גוריון. אל תנסו להשתמש ב- cafe pola@waze כיון שתגיעו לקצה השני של בן גוריון, והרחוב ארוך למדי.

‘קפה פולה’ להזמנת מקום 03-9508889