פומרי וקסטל הולכים יחד על רוזה

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

בית השמפניה פומרי ו'קסטל' הצרפתית חתמו על חוזה הפצה עולמי של יינות הרוזה של פומרי.  יכול להיות מעניין גם מהזווית הישראלית

מסתבר שלענקית היין הצרפתית היה חסר עד עכשיו רוזה. לא יאומן אולי, אבל אם להאמין לקומוניקט שיצא בעניין הזה, הרי שאפילו ליצרנית היין הגדולה ביותר בצרפת עדיין דרוש רוזה איכותי. מנגד, פומרי-ורנקן, בית השמפניה הגדול שמייצר גם שמפניה כשרה, מחזיק גם בכמה יצרנים במקומות אחרים בצרפת – בדרום, בין השאר.

השניים התחברו עכשיו להסכם הפצה גלובלי של יינות הרוזה של פומרי, כאשר קסטל תספק לבית ערוצי הפצה בעולם המתפתח – סין, בעיקר, אך לא רק – ואילו פומרי תאפשר למעשה גישה ליינות הרוזה שלה, Listel-Gris de Camargue ו- Billette-Rosé de Provence, שכבר היום הם לידרים בצרפת.

הקשר לישראל עדיין לא סגור, אבל מעניין:

קסטל מיוצגת בישראל על ידי טיב טעם ומספקת לה רבים מהיינות השולחניים הבסיסיים שלה, לצד כמה יינות איכותיים יותר מבורדו, בעיקר. ורנקן-פומרי שולטת כמובן בבית השמפניה פומרי, שיובא על ידי החברה הסקוטית. הסינרגיה די ברורה, במיוחד שבימים האחרונים מתחזקת ההערכה שהצעתה של טיב טעם לרכישת הסקוטית היא לא רק זו שהתקבלה, אלא גם שהעסקה תחתם, בסופו של דבר.

אם אכן תחתם העסקה, אגב, יש פוטנציאל שיווצר גוף חזק ומשמעותי בארץ, אולי משמעותי אף יותר ממה שהיו שני השחקנים בנפרד.