עמק האלה: ייננית חדשה

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

שיראז מבעבע ראשון בישראל? יקבי עמק האלה משלבים ייננית חדשה שתחליף את היינן היוצא, דורון רב הון. לין גולד, (30) למדה ייננות באדלייד שבאוסטרליה

 הייננית לין גולד (30) בוגרת תואר שני מאוניברסיטת אדלייד באוסטליה הצטרפה בימים אלו ליקבי עמק האלה ומבטיחה להביא עימה את החדשנות של העולם החדש תוך שמירה ואיזון על ערכי המצוינות  של היקב.

לין גולד
גולד: בוגרת ביולוגיה עם נטיות אומנותיות

גולד, ילידת בלרוס שעלתה לארץ בגיל שמונה. גולד נרשמה ללימודי תואר שני באוניברסיטת  Adealide שבאוסטרליה. לדבריה בחרה באוסטרליה גם כי רצתה רצתה לחוות את הלימודים בדרך מעשית יותר, מה שמתאפשר באדלייד בזכות יקב אוניברסיטאי גדול ופעיל. בתום לימודיה ב- 2009, החלה בהתמחות ומאז עברה כבר ארבעה בצירים באוסטרליה ובארץ ביקבים בסדרי גודל שונים.

לדברי מנכ"ל יקבי עמק האלה דני ולרו, הצטרפותה של גולד היא בבחינת שינוי ותוספת מרעננת ליקב. "מדובר בשילוב של עולם חדש, אותו מביאה גולד, עם השיטות המסורתיות אליהן נצמד היקב במהלך השנים בזכות היינן הנוכחי דורון רב הון, שלמד ייננות בבורגון." ולרו הוסיף שהעדיף בחירה בייננית צעירה שעדיין לא מקובעת בעולם משלה: "חשוב שהיינן, בדומה ליין, ימשיך לחיות ולהתפתח ביחד עם היקב, כשאזור הגידול שלנו והמערכת הטכנולוגית שלנו מתאימים לכל קונספט יינני".

יקבי עמק האלה הוא אחד היקבים המתקדמים והאיכותיים ביותר בישראל, ומייצר כ-200 אלף בקבוקים בשנה, כולם יינות פרימיום איכותיים. כ-40% מהתפוקה מופנים ליצוא – חלק גם ליפן. יקבי עמק האלה הוא בין היקבים הבודדים בישראל, בסדר גודל של 200,000 בקבוקים בשנה, המחזיקים בכרמים משלהם, המאפשרים להם להסתמך רק עליהם ללא צורך בכורמים חיצוניים. בבעלות היקב 800 דונם, כשליש מתוצרת הכרם נקלט על ידי היקב והיתרה נמכרת כחומר גלם ליקבים אחרים.

בצילום: לין גולד (צילום: אולה זק).