עגור: רוזה ו'שמירה מיוחדת' חדשים

פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

שוקי ישוב מפגיש אותנו שוב עם הייינות שלו, והפעם שניים חדשים: רוזה 2013 ו- שמירה מיוחדת, בציר 2011

כבר לא מעט זמן עבר מאז שפגשתי ביינות של 'עגור'. אני חושב שהפעם האחרונה הייתה כאשר הוא השיק את "לים", בפעם הראשונה בשנת 2012 (בציר 2010). על היין ההוא וכל נושא התווית, אותה עיצב אופיר גארדי, תוכלו לקרוא בפוסט המקורי, שיש בו גם קטע של אמנות חזותית, למתעניינים, אבל הפעם אנחנו בשני יינות אחרים לגמרי:

הרוזה של עגור, מודל 2013, הוא יין מאוד מושקע: הרבה עבודה עדינה של סחיטות ובלידינג, ועוד לפני זה, בציר מאוד מוקפד, בשני מעברים בכרם. זהו בלנד של קברנה פרנק, מורבדר וקברנה סוביניון. ליין צבע סלמון טוב, האף נעים ויש בו מעט מהפלפל השחור. הפה חלק, וממשיך את האף היטב: נעים. חסרה ליין חמיצות.  מחיר: 84 ש"ח – מעט יקר לטעמי.

עגור שמירה מיוחדת 2011 הוא אופרה אחרת: יין מאוד מוצלח, שהחסרון כמעט היחיד שלו הוא צבע מעט מבוגר; שמץ עכירות חומה בשוליים. חוץ מזה, מדובר ביין בעל אף עשיר ולא שגרתי: ריחות בשרניים, לצד ריחות פירותיים מצוינים. יש כאן ארומות של ריבת חבושים משולבת בציפורן, שמקורה בוודאי בחבית. הפה חלק, הטאנינים מאוד עדינים – במתקפה וגם בסיומת – והפה 'יושב' יפה מאוד. החמיצות גבוהה וטובה והסיומת מתובלת, ארוכה למדי ומדויקת.  126 ש"ח לצרכן – מחיר ראוי ונכון.

שני היינות כשרים – גם לפסח. אפשר לקנות ישירות ביקב או בחנויות היין כמובן.