פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

תחרות הבירה השנתית למבשלי בירה ביתית יצאה לדרך, השנה בארגונו של גדי דבירי ובשיתוף טמפו

למרות נסיונות החיקוי העלובים, שהגיעו אפילו לגניבת חלקים נבחרים מהתקנון שלה על ידי "מארגנים" שונים שמקרקרים בשלולית הבירה, ה'סמואל אדמס לונג שוט – מיסודו של מועדון הבירה הישראלי', כפי שהיא מכונה השנה בגירסתה הישראלית, עדיין מושכת מספר רב של מבשלי בירה ביתית ומסתמנת כהצלחה יפה, זו השנה ה- 9.

אתמול נכחתי כשופט – בפעם הראשונה מאז שיזמתי את התחרות – במרכז הבירה של גדי וגלית דבירי. כרגיל, גם השנה התקבצו ובאו מירב אנשי הבירה של התעשייה, מכל הזרמים ומכל החברות. היו שם אנשי טמפו ואנשי קרלסברג, מנהלי הדרכה, ייצור, מעבדה ומותגים. היו שם אנשי מבשלות בוטיק – הגולן, נגב, שפירא, אלכסנדר – to name but few – והיו הרבה מאוד חובבי בירה ועיתונאים. חסרה לי קצת הזווית הנשית (שיוצגה על ידי שתיים, בלבד – גלית דבירי ופופו עלון), אבל בסך הכל היה כיף לראות את כולם. כולל כולם.

50 מבשלי בירה ביתית, הרבה בירות לשיפוט – המספר הרב ביותר הוגש השנה – ודי הרבה בירות טובות בתוכן. ממה שהספקתי לדגום (משהו כמו 20 יחידות), הרמה השנה תהיה טובה לפחות כמו בשנים הקודמות.

ערב הסיום – ב- 7 לחודש (יום ד') בפסטיבל הבירה בירושלים, איפשהו בין 18:00 ל- 20:30, בגן העצמאות.

אגב – לא פחות מעניין: בשבוע הבא – החל ביום ראשון – יתקיים פסטיבל הבירות השנתי של דיקסי גריל בר בתל אביב. הובטח לי שיהיו הרבה בירות בוטיק ישראליות והמון – אבל המון – מותגים חדשים בשוק, בעיקר מיבוא. כדאי לבוא, מנסיון.