סטלה ארטואה: The Chalice

סטלה – בארצות הברית – העלתה אתר וסרטון אינטראקטיבי לחיזוק תדמית הכוס שלה – סליחה – הגביע. איך מייצרים אולי לא תראו שם, אבל אם יש לכם כתובת בארצות הברית, תוכלו לזכות בגביע משלכם. כמה שלבים – ואתם שםעל חשיבות הכוסות, הגביעים ויתר כלי הקיבול בעולם שתיית הבירה, אין חולק. כל יצרן שמכבד את עצמו משקיע בכוס או גביע משלו. יש כאלה שישקו אתכם בגביע צר וארוך – בירות קלות ו'פרחוניות', יש שבגביעים גדולים ופתוחים – בירות פירותיות וכבדות, ויש מי שפשוט מוזג הכל בכוס של 'גינס', גובה מחיר של חצי ליטר על 400 מ"ל וצוחק כל הדרך אל הבר.

תכל'ס, עם כל העניין הזה, אני לא חושב שיש הרבה יצרנים שמקדמים את 'תורת הכוס' שלהם, כמו היצרנים הבלגים, ובינהם יש רק שניים שאני יכול לחשוב עליהם שעושים את זה בצורה ראויה לציון: הראשונה היא Duvel – שחרטה D קטן בלייזר, בתחתית הכוס, כדי שהבועות יעלו בסלסול חביב. השניה היא ללא ספק סטלה, שחלק גדול מאוד מ'ריטואל המזיגה' שלה הוא שטיפת הכוס ומראה הכוס – סליחה שוב –  הגביע – בשלבי המזיגה השונים.

עכשיו היא יוצאת בקמפיין אינטארקטיבי, שימשך עד 20 באפריל, שכל הרעיון שלו הוא קידום וחיזוק הגביע שלה. הם לא אומרים "דיר בלאק, אל תמזגו שוב סטלה בכוס של גולדסטאר", וגם לא מסבירים למה צריך למזוג סטלה בכוס (גביע, קופר- גביע) המסוימת הזאת. הם פשוט סוגדים לה.

האתר בנוי מסרטון פלאש אינטראקטיבי, שבו אתם מדברים עם ישות ממוחשבת בשם Alice (מתחרז עם Chalice, כמובן), שמעבירה ולוקחת אתכם דרך שלבי הייצור של הגביע של סטלה. לא, לא רואים כאן מנפחי זכוכית גברתנים, אבל יש המון בחורות, לבושות בסגנון של שנות השישים העליזות איפשהו. אולי בבלגיה, ספק בניו יורק.

אתם מתחילים בגוש האבן – חייבים לבחור באבן הנכונה, כמובן, עוברים לתנור, משם לקרור, לצביעה וכו'. בסיום, אליס הולכת לבדוק אם זכיתם בכוס משלכם, לקחת הביתה, או שלא. אם זכיתם -אשריכם.

זה לא ארוך מדי, אבל ארוך מספיק. הומור גדול אין כאן, אלא אם כן החבר'ה בסטלה הלכו הפוך על הפוך: אליס מתייחסת לכל דבר ברצינות תהומית, ולא באמת מרשה לך לייצר גביע משלך. אתם מוזמנים לנסות בהפסקת הצהריים, נניח, מול המחשב.

בהצלחה!

אגב, סטלה מפרסמת באתר הזה, אבל אין קשר, באמת שלא.