פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

שלושה ימים של זיקוק, אניס, מאכלים אותנטיים, חוויה גלילית בשיא פריחתה וג'ורג' סמעאן אחד.  הסמינר כולל אפשרות לינה | ארוחות בניחוח גלילי | וערק הרבה ערק ….

סמינר הערק השלישי ייפתח  ב- 8 לספטמבר 2016. הסמינר ימשך שלושה ימים רצופים. הקורס הראשון שהתקיים בחודש מרץ האחרון היה הסנונית הראשונה.

נדים עיסא, ערק גוש חלב
נדים עיסא, ערק גוש חלב

הפעילות המעשית של עשיית הערק מתקיימת במרכז המבקרים ומבשלת הבירה של יקב DANZ – נדים עיסא – בלבו של הכפר גוש חלב בגליל העליון. לינה תתאפשר במלון מטיילים בקיבוץ מלכיה  במחיר בלעדי לנרשמים.

עוד במהלך הסמינר סיורים מודרכים, ארוחות, טעימות וכמובן קבלת שבת שמחה במיוחד. בסוף הסמינר כל חניך מקבל בקבוק ערק פרי עבודתו עם לוגו. לחיים!

מפגש ראשון: "שלום כיתה ערק " – יום חמישי  8.9.2016

סמינר זה  פותח חלון  לעולמו האותנטי של הערק שזכה בשנים האחרונות להרבה שינויים ובעיקר ספג עליית מחירים. ביקב "דנז" בגוש חלב ילמד אותנו נאדים עיסא את סודות הערק, מקורותיו של המשקה, דרכי הייצור, מקומו בעולם המשקאות, הכרות עם חומרי הגלם, מתקני הזיקוק ונערוך זיקוק ראשון.  המפגש הראשון מסתיים בארוחת ערב על טהרת המטבח של מונירה אשתו של עיסא וגם, כמה צפוי שותים לא מעט ערק .

מפגש שני – יום שישי 9.9.2016   את המפגש השני של הסמינר פותחים בארוחת בוקר עם כוסית או שתיים של ערק, ממשיכים להכיר את רזי הערק באופן מעשי ותיאורטי ועוברים לזיקוק שני ושלישי. בין לבין לומדים להכיר את תולדות המשקה, מקורותיו, דרכי גידול האניס וכמובן הכול על עבודות הזיקוק הביתי. את השבת נקבל בארוחת שבת חגיגית ומופע מוסיקאלי סוחף ושמח עם ג'ורג סמעאן ואיך לא? עם כוסית ערק ביד !

מפגש שלישי – שבת 10.9.2016   אחרי ארוחת בוקר דשנה ביקב וסיור מודרך בסמטאות גוש חלב עם זאב פרל מורה דרך מהמובילים בצפון מתכנסים חזרה ביקב למילות סיכום, רושמים עוד כמה סודות אחרונים בהחלט ויוצאים חזרה לציביליזציה עם בקבוק ערק לתפארת מעשה ידיכם ותעודה של בוגר קורס סודות הערק מטעם מכללה האזורית צפת.

עלויות ופרטים כלליים:

משך הקורס: 3 מפגשים – חמישי, שישי, שבת

רמה: מתחילים/יינניםלינה במלון מטיילים בקיבוץ מלכיה  (15 דקות מהיקב)

עלות הקורס כולל לינה וארוחות 3500 ₪ \ עלות הקורס כולל ארוחות ללא לינה – 3000 ₪

פרטים מלאים כאן