פקקי יין תמונת אילוסטרציה המרקקה היומית

תערוכת היין המקצועית של סטודיו בן-עמי חזרה ל'היכל התרבות' – תודה לאלבזמן שאני כותב את הדברים הבאים, עדיין מתנהל לו היום הראשון של תערוכת "סומליה 2014". התערוכה, שמיועדת לשוק המקצועי, מתקיימת השנה שוב, אחרי שנת הפסקה. ב- 12:00 נפתחו השערים, והאמת היא שמיד בכניסה השתנתה ההרגשה שלי והפכה טובה.

לבוא ל'סומליה' היה כמו לחזור הביתה, במידה רבה. המראה של דוכני היקבים – חלק מהם במקומות קבועים, להם התרגלנו בשנים הקודמות – היה פשוט נעים. הרבה חיוכים הוחלפו בין האנשים ושמעתי – ולא מאחד או שניים – אמירות בנוסח "כמה טוב שזה חזר להיכל."

התערוכה משדרת אופטימיות. יחד עם 'טרה וינו', שיותר יקבים חזרו והשתתפו בה השנה, החזרה של סומליה לתמונה פשוט עשתה טוב להרבה אנשים. כן, היו כל מיני גופים שחסרונם הורגש, אבל האמת היא שחסרונם לא הורגש: האווירה היתה פשוט מצוינת, והיה טוב היה לראות ולפגוש את האנשים השונים ולטעום מהיינות.

ג'אקופו פולי טועם גראפה של יובל הרגיל (צילום: אורי ברוך)
ג'אקופו פולי טועם גראפה של יובל הרגיל (צילום: אורי ברוך)

אלה שעוררו את העניין שלי ביום הראשון היו:

– Julius: מזקקת הגראפה של יובל הרגיל
– טעימת אורך של קברנה פרנק של יקב מרגלית
– יקב תמיר: שני יינות עם הרבה פוטנציאל
– יקב ספרה עם יין לבן מבציר חדש
– קרמיזן: שני יינות לבנים מפתיעים ויין אדום מבטיח
– רמי בר-מאור: הפתעה טובה
– בזלת הגולן עם מה שנראה כמו שינוי סיגנוני ביינות 2011
– יפתחאל: תמורה טובה לכסף ועבודה מעניינת עם סנג'ובזה
– נעמן: כמה דברים מעניינים וכיוונים טובים

אם אתם שייכים לגוף מקצועי כלשהו שקשור בעולם היין, אל תחמיצו. יש בהחלט דברים טובים מאוד לטעום ולהעריך, יקבים חדשים לפגוש ועוד ועוד. בימים הקרובים אעלה רשמי טעימה של יינות יקבים שונים, אבל המהות הפעם היא בהחלט באווירה.

דרך השלום 9 תל אביב
בקרוב "דרך היין – דרך השלום" (צילום: street view'גוגל)

ולעוד חדשות, באותה רוח אופטימית: השקדיות – דרך היין – פותחים מרכז יין גדול, בשטח של 400 מ"ר, בדרך השלום 9 בתל אביב. מה שהיה מתחם הונדה עד ממש לאחרונה, יהפוך למקדש-מעט של יין. "משהו שעוד לא ראו כאן." הבטיח לי היום אורי שקד. הפתיחה להרצה תהיה בשבוע הבא וגם זו סיבה לחגיגה קטנה.

שיהיה בהצלחה לכל, ושנה טובה!