נשים שותות יין כדי להרגע – גברים מחפשים איכות גבוהה

מחקר חדש שנעשה בארה"ב מגלה שנשים שותות יותר יין מגברים ועושות זאת מטעמים שונים לחלוטין – כמובן
חברת המחקר Canadean ערכה מחקר בקרב נשים וגברים בארה"ב, ומצאה שנשים שותות יין כדי להרגע ולהשתחרר, תוך שהן מחפשות בעיקר תמורה לכסף. גברים נוטים להיות יותר 'מומחים' ביין, והם יחפשו יינות איכותיים ויקרים יותר וכן חוויות שתיה חדשות. ב- 2013, האמריקאים הוציאו 21.2 מליארד דולר על יין, כאשר נשים שתו 59% מהצריכה במונחים של נפח, בהשוואה ל- 41% של הגברים.

אשה יורה
לא עדיף יין, בובה? (MS Office Stock)

המחקר החדש מלמד שנשים מחפשות מוצרים שיעזרו להן להרגע, לנוח ולהשתחרר מלחצים, כאשר סיבת-צריכה זו עומדת בבסיסם של 6.7 מליארד דולר במכירות יין ב- 2013. מציאת יינות שנותנים תמורה טובה לכסף גם היא חשובה לנשים: 15% ממה שהן קונות הם מוצרים שעוניים על הדרישה ל'תמורה טובה'. הסיבה לכך, אומרת קת'רין או'קונור מ- Canadean, היא שנשים צורכות יין באופן רגיל יותר מגברים וצריכות לכן יינות שיכולים לענות על הצורך הזה בלי שיהיו להן רגשות אשמה על ההוצאה הכספית. כמובן שיש לכך הלשכות רבות על האופן שבו יש לשווק יין לנשים.

למרות שהם שותים פחות, גברים מחפשים איכות גבוהה יותר

הגברים בארה"ב מחפשים מוצרי איכות וחוויות שתיה חדשות. הם אולי שותים פחות, אבל הם מוציאים יותר כסף מנשים, על יין: גברים מוציאים 1.8 מיליארד דולר בשנה בחיפוש אחרי יינות איכות, בעוד שנשים מוציאות רק מליארד דולר. חיפוש אחרי חוויות חדשות עולה לגברים האמריקאים 2.4 מליארד דולר, בעוד שהנשים מסתפקות ב- 2.2 מליארד. "גברים שותים יותר בירה," אומרת או'קונור, "אבל מחפשים את חווית הפרמיום ביין. זה אומר שהעליה בדרישה מצד גברים למוצרי פרמיום יכולה לעזור למותגים במכירות היין. בעוד שנשים מחפשות יין כדי ללוות שיחה, אצל גברים היין הוא-הוא השיחה." מוסיפה או'קונור.